Druhé rande – 24 km

Sucho. Kopce  – silnice, lesní cesta, jehličí, jehličí, hlína, kořeny a ranní orosená tráva.

Po prvním seznamovacím rande jsem plný očekávání. Zamilovaní mají nasazené příliš růžové brýle a často nevidí to, co ostatním neunikne. Jestlipak se dočkám prvního zklamání? Než je znovu obuji, snažím se na holky podívat poněkud přísnějším zkoumavým zrakem. Mám doma plonkové triatlonové tkaničky, jejichž uzlíky jsou poněkud objemnější, tudíž se do dírek ve spoustě běžeckých botek nevejdou. Cloudflow nejsou výjimkou. Škoda. První minus.

Povrchová úprava se mi ovšem líbí moc. Modrý materiál je příjemný, jemný a lehký v přední a střední části boty síťovaný. Pata vypadá jako „že to někdo dělal hlavou“. Rovněž velmi příjemný materiál, na místech s nebezpečím otlaků a puchýřů polstrovaný, beze švů. Všechny švy jsou situovány zvenčí, na místech, která nepřichází do styku s nohou. Krásně žluťoučký jazyk je dostatečně dlouhý, rovněž s větracími otvůrky pro vypocení voňavé potní potvůrky. Je přišitý k boční vnitřní vrstvě stélky jemným švem, který v prvních kilometrech provozu nevnímám. Vypadá v pohodě. Uvidíme – až natočím ne desítky, ale stovky kilometrů. Při běhu necestuje ani nahoru dolů, ani do stran, drží na správném místě. Nikde netlačí a nehne se ani v zatáčkách při prudkém seběhu, kdy noha má snahu jazyk posunovat.

Vnitřní stélka je na omak také jemná – po „nalodění“ příjemná. Má antibakteriální úpravu, ale bez ponožek neběhám, proto tento prvek nebudu komentovat ani posuzovat. Vnitřní vložka podrážek z pěnového materiálu polepeného „antibakteriálkou“ je krásně měkoučká, zároveň ne přehnaně vysoká. Chodidla se v ní cítí jako v bavlnce. Ve všech, opakuji – ve všech modelech bot, které jsem ve své běžecké historii zničil – mne zpočátku pár desítek kilometrů pálily přední polštářky chodidel. Tyto bačkůrky jsou první, ve kterých chodidla nepálí! Veliké plus!

Moc se mi líbí špičky. Ochranný pruh vypadá vlepený festovně. Přitom neobírá botu o její subtilnost. Na úplné špičce je ještě „přetažen“ žlutým proužkem z předního „obláčku“ podrážky. Ocenil jsem – dva nakopnuté kamínky mi nezpůsobily žádnou újmu…plus.

Ze „šoku“ v podobě vlastní podrážky jsem se vyběhal již při prvním běhu. Obláčky drží botu ve všech směrech pevně, žádná prudká změna směru jim nepůsobí obtíže, necítím žádnou podélnou ani stranovou deformaci. „Kaňon“ v prostřední části podrážky je tak hluboký, že se v něm žádný kamínek neudrží. Ani v “jeskyňkách“ obláčků se nic neudrželo. Doplním po „mokrém“ výběhu. Za „suchý“ – plus.

Proběhl jsem schválně asi 300metrový úsek nižší mokrou trávou. Ponožky suché, boty nesají, přední ochranný pruh plní svou funkci, ani z boku materiál vodu jen tak nepropustí. Nedělám si iluze, že ve vysoké trávě nepromoknou, ale na krátké mokré úseky na rozdíl od některých jiných modelů stačí. Za mne další plus.

Během suchého 24 km výběhu všemi možnými terény jsem neobjevil nic, co by mne rozladilo. Jestliže jsem se do vás, Otylko s Nelinkou, na prvním rande zamiloval, po dnešním už začínám vážně uvažovat o snubním prstýnku…jste fakt pěkné bačkůrky!  Uvidíme, až přijde první „bouřka“ a pořádně spolu zmokneme…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s