OTYLKA A NELINKA – 600 km

Už jsme velký holky. Máme něco za sebou. Získaly jsme neocenitelné zkušenosti, běžecký život (a taky cyklistický) nás otřískal ze všech stran. Získaly jsme i pár životních jizev. Ale zatím se držíme.

Šleha se s náma nepáře. Bere nás s sebou všude. Na silnici i do skal, do prachu i do bláta, drtí nás fujtajblovými chodidly. Kope s náma do šutrů (auu), napichuje nás na bodláky, brodíme a lepíme se na závodech v loužích z ionťáku, řežou nás ostrý hrany pedálů od bicyklu. Podívaly jsme se za humna do písku a bláta, do lomu na šotolinu, do hor na ostrý kameny, do tuzemska na výtluky i do zahraničí na tekoucí hlaďoučkou asfaltku.

Jenom do pračky ještě ne. Ten Lojza nás vždycky jenom otře vlhkým hadrem, pak nás šoupne do skříňky na balkon (tomu se teda nedivíme, kdo by nás taky v interiéru mohl  čichat, když se ani neobtěžuje nás posprejovat alespoň deodorantem) – a holky, relaxujte.

Je to normální konzument. Normální manžel. Myslí si, že nás má jistý, tak zlobí. Dokonce nás asi třikrát i podvedl. Nasadil si  – prý „v rámci změny došlapu“ – nějaký mladice kdoví odkud a běžel s nima na rande 😦……makejte, holky, žádnej vděk neočekávejte…

 Tak to prrr….musím se důrazně ohradit. Mám vás fakt rád. Lepší holky než jste vy, jsem nezažil. Ani jednou jste mně nezradily. Když jsem upadl, tak jenom z vlastní blbosti. Když jsem prohrál, tak jenom z vlastní lenosti. Když mně rozbolely nohy, tak jenom z vlastní netrénovanosti.

Teď vážně:                                                                                                                                               po natočení 600 kilometrů můžu zodpovědně říci – spokojenost. Nikde nic netlačí, nic se netrhá, necítím žádnou změnu stavu bot k horšímu. Botky „drží“, ač převážně Nelinka to se mnou nemá lehké. Mám tu pravou nohu nějakou zakopávací.

                                     Podrážky a špičky dostaly zabrat hlavně na ostrých kamenech na chorvatském ostrově Pag. Zdejší šutry si nebraly servítky a dokonale prověřily odolnost O.i N. Nelinka získala jizvu na špičce a obě holky několik dalších na obláčcích a v prostorech mezi nimi.

Stélka je netknutá, pocit uvnitř botek je stále stejně pohodlný, jako na začátku jejich užívání. Zatím necítím ani výrazný pocit vyšší tuhosti při došlapu. Nedokážu odhadnout, kolik kilometrů budou schopny holky zvládnout – nejvíc je však ničí jejich používání coby cyklistických treter. Jeden obláček na Nelince (první z těch, které zapadají do hrany pedálu) začíná pomalu praskat. Když připočtu k 600 naběhaných kilometrů téměř 1000 na kole, nedivím se. Trochu jim ulevím a nerad začnu na kolo používat střídavě i nášlapy. (Jakmile je totiž obuju, pravidelně sebou někde říznu.)

Tkaničky jsou zcela netknuté, nestalo se mi ani jednou, že by měly tendenci povolit, nemusel jsem je vůbec řešit. Dírky se netrhají, nemají žádný šrám. Značně odolné jsou  – i přes svou na první pohled subtilní „postavu“ a jemnou kůži  – proti vodě. Jediné, co nemohu kvalifikovaně posoudit, je jejich chování ve sněhu, na ledě a v mrazu. Přece jen se podrážka chová trochu jinak ve 20, 30 st. Celsia a trochu jinak v teplotách pod nulou. Začal jsem holky používat v půlce května a pochybuji, že se dožijí zimy. Ne, že bych jim to nepřál, ale dožít se 2500 naběhaných a kolem 1500 „nakolených“ kilometrů se nedá bez výrazné změny vlastností, způsobujících běžci zdravotní problémy.

Už teď jsou to zralé ženy. Ale kondici mají zatím výtečnou. Musím už poněkolikáté konstatovat, že nejlepší boty na běhání jsou pro mne ty, o kterých při vlastním běhu vůbec nepřemýšlím – nevím o nich.  Pokud je běh přirozený, neomezený žádným negativním nebo výrazným pocitem z bot, je to pro mne správně.

Počkám si tedy na další metu – 1000 km – a podám další zprávu o stavu švýcarských děvčat na českých běžeckých cestách.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s