TRÉNINKOVÝ DENÍK – ÚNOR 2018 a únor 2013

2.2.2013                                                              Běh k závodu                   26 km        2:13

Přeběh území třemi fázemi – seběhl jsem piánko, vyhnula ses přeháňko. Nato závod dvojkolý, jenž tě mírně zabolí. Hlavně druhá část chtěla síly krást a nožkami třást. Teřich naprán lívanci – zhatil běhu eleganci – návrat proto zdlouhavý. Proč? To prý pouze křoví ví.

3.2.2018                                                                 Ve Stromovce                 14 km         1:17

2 - 2018 - 4Jen jeden den po Hromnicích…jako by byl červenec. Horko v plicích, kouř na kštici – a na tvářích? Ruměnec. V břiše teplý lívanec, v krku vřící čaj, dobíháš si pro žvanec a z února je máj. Mé 2 míle ve Stromovce, má sobotní pohoda? Místo hnití na pohovce trošku sportu opodál.

                                             

4.2.2013                                                              Inspektor Klúzó             15 km        1:18

 Jak jsem prožil tuhle slotu? Výklus jako anekdotu – nejprv blízko plotu sklouzl zmrzlou mez, potom slizskou hmotu mezi prsty vnes. Vítr mohutný se plání prohání, běh to nebyl – spíše klouzání. No a les? Tam se štěstím já neutrpěl újmu, jen tak tak se vyhnul tomu průjmu.

5.2.2018                                                               Prostě běž!                    21 km         2:02

Život tvůj je krátký závod – máš sen nebýt na chvostě – věčně mít víc než je zdrávo a nezůstat na octě. Být žen něhou obsypaný, nejít světem jediný – hlavně býti milovaný, od jeslí po šediny. Život tvůj je krátký závod – v tom smrt bývá důsledná – mám však pro tě jasný návod, jak s ní nášup vyjednat…než spočineš v kypré hlíně, než tě červi rozloží – utíkej té konkubíně – běhej, dýchej, žij!

5.2.2013                                                                Jožin natural               16 km          1:20

633Šleha z bažin močálem se blíží, snad mu bahno botky nerozklíží. Šleha z bažin dostal se na kámen, byl už bahnem jednoznačně zmámen. Šlehu z bažin by nikdy nenapadlo – vlézt na indoor elektrické běhadlo.

 

7.2.2018                                Na oběžné dráze               21 km         1:56

images (1)Nasedám do Falconu poblíž domácí startovací rampy…kontrola skafandru…zážeh….start! Závratnou rychlostí 11km/h překonávám gravitaci lenosti. Odpojení motivačních boosterů…vakuum, absolutní nula…klid…ticho.      Cvak.       Koncovky Tesly zdraví Zemi, fotony reflektorů pohání zevnitř nabobtnat rychle se rozpínající balónek vědy. Runman v červeném kabrioletu drží pevně volant a hluboce zabořen do sedačky zírá směrem k Marsu…..žádnou paniku!!        Cvak.      Autorádio spustilo Bowieho píseň…běžím vesmírem rychlostí světla a zpívám……….žijeme v neuvěřitelné době………….howgh.

7.2.2013                                                                  Plnou parou               10 km         0:47

Dnes večer mne mládežníci donutili využíti levou plíci. V konečné běhu fázi – tam co cesta mizí v mlází, jsem s kouřící šedou hlavou byl přinucen – použít i tu pravou.

8.2.2013                                                                   Lemra líná                16 km        1:24

 Proč tuhý jsem jak tři dny stará veka, proč hekám a je to slyšet dodaleka, proč tak zvadlý jsem, že mne ani Tatra nevyleká, proč leností teď připomínám šneka? Proč u dveří volám zbaběle „heuréka“!? Protože jsem SRÁGORA!!!  

9.2.2018                                                                    Zase v běhu             21 km         2:02

Mám tuze dřevěný čabajky, funím a plivu na všechny strany. V rychlosti bobistek z Jamajky držím směr sjezdaře z Ghany. Ale mé nadšení bruslaře z Indie všechno mdlé z výběhu přebije. Tak jako exoty na place v Pchjongčchangu přijmou i Norové do gangu, tak i já snažím se cítiti běžcem…jenomže dře to. A jde to – těžce.

10.2.2013                                                           Tři šťastní magoři         27 km         2:24

Míjím tlamy šklebící se (vstávat v sedm nehodí se) šoupající nohama, k sesli auta blížící se, z bot jim koukaj pyžama.Však tři ksichty světu vesele se tlemí, neboť kontakt nožní stále maj se zemí. Ať si prší, fouká nebo sněží, ránem s nadšením si běží.

11.2.2018              Do Řeže a zpátky          22 km         2:02

prodej-stavebniho-pozemku-3-147-m2-husinec-rez-okres-praha-vychod-img-0Počasí je stále stálý, vítr fouká stále proti, svalovina stále pálí a tělo se stále potí. Za obrátkou žádná změna, jen vítr dal obrátku, kyška z těla vypuzena a pot teče pozpátku. Do Řeže je cesta rovná, z Řeže zpátky taky placka – proč já jen tam vlastně běžím…a jóó…je to jasný jako facka – jako Pražák ze Slovácka chcu předběhnút v letu racka!

 

                                                                                                                                                  12.2.2013                                                                              Ve vánici                   15 km         1:17

manželka-oční-víčko-sériové-snímky_csp26058650Deset tisíc kroků, třicet tisíc mrků – klušu v divné grimase, zavile a zarputile, přesto ulpí na řase závěj během chvíle. Poprvé dnes lituji, že nenosím brýle. Prosím, prosím, stačily by eskymácké škvírky, začaly už praskat v bulvě jemné žilky! Nevěří mi Kuba, nevěří ni Anička – jak jsem bulvou škubal, dostal jsem křeč do…víčka!

13.2.2018                                                               V nelogičnosti             15 km         1:23

Proč běžím jak zamlada, když jsem se dnes nevyspal? Je to vskutku záhada – jindy bych to odpískal. Je to tím, že jsem as blázen – ponocný moc nemyslí – anebo snad mozek zmrazen vymýšlí si nesmysly? Logiku v tom nehledám, tělo sem tam překvapí, patnáctku si klidně dám i přes možné útrapy.

14.2.2018                                                          Vracím se do hrobu        11 km        1:03

67-footNa kraji lesa za dvěma poli sleduji po očku éterickou blondýnku. Pěkně to solí – elegantní běh byl jí dán do vínku. Valí příliš rychlým klusem – nic dobrého pro chabruse. Ztrácí se mi v hustém lese, hledám ji pohledem v kroužení hájem. Po chvíli se tělo třese, tak ztrácím o kůstku zájem. Náhle mne míjí prakticky na dotek, nestíhám pronést pražádných lichotek. Zato ona ano! Třetí prst zvedá v typickém gestu – a syčí: „Vole, nečum tak na mně a čum víc na cestu!“

15.2.                                                                  V nevhodné obuvi              18 km       1:33

Koukněte na toho fintila – na hnátách nových bot flotila, svítících z modra až do bíla, vyrazil s nimi ven hned. Jenomže byly to silničky – ichtyla tak během chviličky poslaly ty jeho hůlčičky stokrát na držku o led.

16.2.2018                                                  Zima nikdy nevyhraje!           15 km      1:26

Nasněžilo – a teď taje. Bota běžce vlhko saje od podešve po okraje, on sám louže obíhaje na přítomné bláto laje a čeká na příchod máje. Však do karet mu únor hraje – eso slunce hájem vlaje a trumf času zve do ráje. Kdo si počká, ten se dočká – zatím si dám hrnek čaje a ugali od Masaje.

17.2.2013                                                                        Bílá tma               34 km       2:58

Bílým ránem stoupáš k horizontu, rázně lemtáš zásobičku iontů. Shůry funí vlhký fén, zespodu tě zebe – kdeže končí sněhozem a kde začíná nebe? Tam kde mizí kusy sádry, začíná tlít mokrá vata. Dávej bacha – nohy máš jak hadry, půjdeš k zemi natotata.

18.2.2018       Sedm výřečných        30 km        2:59

28377634_786216901568057_2644155235799211380_nV teplý zimní den vykráčelo ven sedm bláznů z nádraží. Jestlipak až sem (rovnou za nosem), větným chaosem – doběhnouti dokáží? Od Kralup až do Libně kecy nám jdou bezchybně. Jedna mluví přes druhého, třetí básní lyriku, čtvrtý šesté na pátého háže vtipnou repliku. Sedmý sype z běhů střípky a všichni na něj mají vtípky. Před Libní však hovor vázne, přichází čas pro němé…když nádrže skoro prázdné, tak alespoň zchudněme.

20.2.2013                                                                  Konečně jaro!          14 km         1:15

Dnes ve dvanáct nula dva…ze startovní čáry jaro právě vyrazilo. Však ledy ještě neroztály – sníh trávou ještě nepokrylo. Kdo s ním zaspal na startu, nechť nechá smutek volovi – vždyť brzy tryskem levhartů sám si jaro uloví.

20.2.2018                                                                      Proti logice            17 km        1:39

Co Šlehu vždy stopro skolí? Když po noční mozek svolí vyběhnouti do okolí. Ať dám trasu kteroukoli – ať to solím vprostřed polí či chodníky v metropoli, lenosti se nepodvolím – i když nohy silně bolí. A ačkoli slunce svítí od Podolí, nemrzne a nemrholí, nepřiznám si, že bez spánku výklus volí jen voli a trolli.

21.2.2013                                                                      Kdesi v lese           17 km        1:34

Z jim neznámých důvodů vzal jsem klusat čutálisty – a schoval jim mičudu. Hned mi láli do sadisty, měli mne za obludu. Nenechám se vůbec zviklat, fýzu do nich nahustím. Dáme kopec ještě třikrát -a pak je na plac vypustím.

22.2.2018                                                                      V holomrazu        17 km        1:39

Ani náznak sněhu, pouhý troud bez ledu. Doba není pro rampouchy. Žádný čvachty, žádný šplouchy – pod betonem zmrzlé země čeká běhu jarní sémě na lemry a na lemrouchy. Slunečný únor má ovšem sílu, tak přiměj nohy své k dílu – roztoč je mrazem bez okolků. Snad něco nalítáš, než mrtvé mouchy upadnou v horku.

23.2.2013                                                                

8500439565_1fbfc1486f_b (1)

Čerčanský Chlum        14 km       1:17

Běh do kopce v závěji, čím výše tím trapněji. Ještě že jsem nedřel v čele – tvořit stopu tě semele. Jehličnany kliku mají – vůbec nikdy nepadají a narostla jim silná brčka. Takže se to neutají – vítězí: Borovičková a Smrčka.

 

24.2.2018                   Syčící závodník         13 km      1:08

Plynu takřka neslyšně, zato velmi neslušně. Plynu velmi lehce po přemrzlém asfaltu. Jen v uši mi cosi zdáli syčí. Bez motoru, bez šťávy, bez cíle už od startu – zato v chlopní šelestu, který rychlost závodníku ničí. Plynu bio mám však dost, jsem ho takřka plný, nadnáší a činí závod běhatelný – za syčení turba od kotelny okupuji chvost a jdu vpřed z druhé vlny. Kdo jsou tempa zabijáci? Šelest, víno, chlebíčky. A co se nikdy nevyplácí? Květákové placičky.

25.2.2013                                                                     Bez bruslí             14 km       1:17

Ty jsi taktéž vyběhl? A určo předtím nešlehl? V tom ledovém marastu příště ani po chlastu. I ty jsi rovněž vyběhla? To jsi si fakt naběhla! Černovice, Bohnice, Kosmonosy -vyberte si město srazu – místa každopádně prostá mrazu…a můžeme tam běhat bosí!

25.2.2018                                                                   V plánování           16 km       1:36

Není větší potěšení než kouti plán toulek létem – nejlépe kout při plazení s kamarády zmrzlým světem…probíháme Antarktidu s myšlenkami na tropy, mráz nás zatím drží v klidu – co obleva natropí? Až zmrzlá zem změkne blátem, až mi botky zaprasí, budu skuhrat nad klimatem – nebo chválit počasí?

26.2.2013                                                                              V tání            15 km       1:1923754769_1536280283098105_7411348742147754040_n - kopie

Ze závěje zdvihla se na přelomu zimojara. Žlutá turistická značka. Sporťák mohl po čase obnažit si zbytky hára a uslyšet trylek ptáčka. Kbely, Pečky, Brdské stezka, jaká bude forma? Třikrát šleha středočeská, moje jarní norma. Ať jsi Uďa nebo Kačka, jaro už ti stopky mačká.

27.2.2018                                                                           V záběhu         14 km       1:20

Zabíhám si nové boty, zabíhám je s rozpaky. Neb jsem plný nejistoty, zda nezískám otlaky. Ztvrdly víc než diamanty, vržou jako zrezlé panty, na hlíně zní dunivě a nárt svírají drtivě…krásně svítí pod kaťaty. Však jak mám sladit slavnou značku se svou schránkou ubohou? Já blb jsem jen zaujatý – ony za to nemohou…tvrdost a mráz houževnatý do nich vnikli od nohou.

27.2.2013                                                                    Běh do pračky       13 km        1:15

Jó, běžec, ten tvrdej chleba má…musí prát: fusky, blůzky, zabahňené křusky, čelenky, trenky, propocené podprsenky, hlídat pitné kapátko, opatrně kafíčko – aby potom zakrátko nemusel prát sluníčko (nedej bože škrtátko).

28.2.2018                                                Za studenými kamarády        12 km        1:08

krmitko_0

Mráz je dnes vskutku třeskutý. Nejsem však z něho mrzutý – (pokud je běžec pořádně zavilý, každý běh bývá zdařilý). Vypálí z luftu veškeré bacily, nenechá pindat remcavé radily, za kamna strčí zvědavé čumily a vymete z cesty trouby a úchyly. Potkávám jen dva držáky, tři plná krmítka pro ptáky…a z větru slyším tučňáky.

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s