ABECEDA VÝBĚHŮ – volume 1 – A až CH

ARKTICKÝ                                          Drsný výběh                                14 km                30.1.

PRVNÍ JARNÍ ZÁVOD-HAHAArktická námraza rozdrrrnčí dráty, drnčí i havraní krrrááá, drnčí má kostra přes zmrzlé substráty – i křehké kopýtko srnčí na zrádném povrchu drnčí…na bradce krustu, na kníru škraloup, zatvrdlou bradu a zrudlou držku – namrzlý Germán u Stalingradu kráká: „Krankenwagen!!“ Přivezte rychle hromadu svršků!

BLAHOBYTNÝ                          Prostě jen tak blahobýt                      21 km                4.3.

Nejlepší je jen tak žít – s kamarády nožky protočit, v kecoběhu fórky zúročit a spatřit tváře děvčat rdít. Nejlepší je jen tak snít – dva závody natočit, před polednem formu zúročit a odpolední těžce pohnojit…tomu říkám blahobyt! Seru na pozlátka třpyt – nejlepší je jen tak být.

ČEKACÍ                                          V marném čekání                           18 km                25.8.

Zdravím všechny v plném běhu: „Ahoj, nazdar, čau, tě pic.“ Ač mám čivy furt ve střehu, v odpověď zní tiché – nic. Hledám důvod čekání – proč mé družné tykání nenachází uznání? Jaké hnutí mladé mysli odpovědi zabrání? Zřejmě budí velký respekt mé prořídlé šediny – pozdravil mne jeden jen, samotinký, jediný – a to ještě: „Dobrý den!“

DEŠTIVÝ                                         Běžce déšť nezebe                         13 km                 4.4.

Není nutné, aby duben trhal rekordy, není nutné, aby déšť stal se mou mukou. Zlobit se na zimu nebo být s deštěm na kordy? S přelehkým srdcem nad blátem mávám rukou. Přeci si necvrnknu do plínek, že to dnes malinko zebe – mám totiž pod hrudí plamínek a pod víčky blankytné nebe. Co bylo, bylo už, co bude, je značně nejasné – však právě TEĎ cítím ohníček, který snad nikdy nezhasne.

EMILŮV                                         Zátopkova desítka                           14 km              12.8.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Co by tomu řek Emil Zátopek? Z jeho lesa sportoviště šustící jak mraveniště. Nikde ani metr klidu, všude lítaj šílenci – jak by asi mluvil k lidu, kdyby neměl absenci? Závod vlídně posvětila žena jménem Dana, která dříve za Emila byla dlouho vdána. Pomaleji nežli Emil proběhlo les 300 hostů – pod stromy a na jehličí vzdali jsme mu poctu.

FOSILNÍ                                      Furt je to dobrý                              23 km             12.6.

Furt je to dobrý…srdce mi bije, svaly se svalí, plíce se dmou – i když jsem běžící fosílie. Furt je to dobrý…ale fakt dlouhý, měl bych si cestičku zkrátit – začaly převládat přízemní touhy, v nejbližší chvíli hodlám se vrátit. Furt je to dobrý…držím se kolmý jako sloup furt-je-to-dobrc3bd.jpgsolný – přitom fakt těším na vodorovnost. Střelhbitě přepínám na režim volný, na zítřek nechávám usilovnost.

GUMOVÝ      ěnecárbo málěd onhcešV      mk 21     .3.42

.ítapú z nej latnilsen uhavs lohcrv an dářop hcyb ,itamud uhěb o cív uhans univyv akřtíz do – míčuop es kapiltsej..utnic v míněm es melíc deřp ,utnirps v mítíř es utrats op…ykžůn ureb is uklýd an ,ykžuldorp od untílv uoktarkz…mížěben ,težěb mám žydk ,mídb icon v a míps end eV

 

HARAŠIVÝ                   V harašení              13 km             29.3.

img_a291062_w2177_t1503864267Když na mne zatroubí již třetí děvče, s poťouchlým výrazem pokyne paží, zmaten si pomyslím – přemýšlej běžče, proč pohled na tebe dívky tak blaží? Kontrola trenýrek míjí se účinkem – švy drží pevně, nikde ni flek, k chlupatým lýtkům pod kuřím kolínkem klakson fakt nepatří – to spíše brek. Sešlého dědu vždy vyplaší, když jarem dívky naň haraší. Proč by mne nemohla vytroubit kost? Vždyť máme přece rovnoprávnost!

CHEMICKÝ                                      Uprostřed postřiku                        13 km           22.8.

Na širém lánu monstrózní stroj vysunul v boků masivní zbroj. Zamířil kapénky k blízkosti běžce – jako proud mincí, jež sypou se z měšce. Desítky trysek stříkají jedy – jestli je vdechnu, vdechl jsem naposledy. Prcháme sprintem šílenou dálku, nechceme zažít chemickou válku. Vítr je naším kamarádem – my běžíme vpředu, on fouká zadem.

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s