MEZINÁRODNÍ FESTIVAL SOLI aneb MFB KOLÍN

Na třiapůltém kilometru běžím doprava. Většina ostatních doleva. Oni ví proč. Zato já nevím proč. Nevím proč neběžím taky doleva. 70 lidí to má do cíle jen tři a půl kilometru. Já – a ostatních asi 95 masochistů ještě půl a jedenáct k tomu. Taky nevím, proč téhle taškařici říkají MFB (B jako běhu) – KOLÍNSKÁ 14ka. Když je to 15ka.                                                 Po letošku by se měla jmenovat MEZINÁRODNÍ FESTIVAL SOLI – KOLÍNSKÁ GRILOVAČKA.

Ještě před startem je zataženo. Rozbíháme se s Kájou, Lujzou a Honzíkem slavnostně oděným městem. Koná se Kmochův Kolín. Dobíháme na náměstí ke kašně, mokří – jako kdybychom se v ní rovnou vykoupali. Džungle. Džungle stánků, reklam, vůní a zvuků. Uhlíř zpívá Dělání, Ani k stáru a Statistiku…statisticky by mělo být chladněji. Kdyby alespoň zazpíval Severní vítr.

Chladíme se vodou z kašny. Slunce – jak jinak – odstrčí mrak někam ku Praze a my jdeme na start.

Na pokyn Rakušana – Čecha jak poleno, závodníka a starosty Kolína – držíme minutu ticha za skvělého člověka a skvělého pořadatele skvělé Veltrubské desítky, pana Ivana Kašpara. To mně nemile překvapilo – před tři čtvrtě rokem jsme se spolu v jeho vlastníma rukama načinčané vesničce skvěle pobavili:

Startuje nás olympionička, kolínská kladivářka Kateřina Šafránková. Tu bych nechtěl naštvat…další bývalá olympionička – v první řadě – Zuzana Kocumová si dnes dává jen decentní sedmičku…

Takhle líný jsem snad na závodě ještě nikdy nebyl. Tempo klesá společně s profilem trati. Startujeme od sv.Bartoloměje, pak sešup přeplněným městem mezi davy návštěvníků Kmochova Kolína. Začínám na 3:45/min. Bodejť ne, běžíme přece z kopečka. „Zadarmo“ k řece.

A to je z mé strany ohledně závodu asi tak všechno…postupně vadnu a před cílem jsem na 4:40…není co řešit. Tučňák na rovníku. Naprosto nesmyslná kombinace. Ale pro milovníky závodů v teploučku ideální. Žádné převýšení, jen přenížení. Startovné za kilčo s pivkem a steakem po závodě v ceně. Navrch kulturní program v podobě světoznámého festivalu. Jako rodinný výlet ideální.

Doporučuji.                                                                                                                                    Vřele.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s