TRÉNINKOVÝ DENÍK červenec 2018 a červenec 2013

1. 7 . 2013                                                       KONVERZAČNÍ VÝKLUS          11 km       1:05

Když se v partě šveholí, problémy se rozplynou, každá bolest přebolí – zvlášť když klušeš s blondýnou. Má to pouze jednu vadu – jen si tolik nelichoť…zas jsem byl tím druhým vzadu –  prvním byl blondýnky choť.

3. 7. 2013                                              DO RACHOTY A Z RACHOTY             23 km         2:07

Jaromíre, Jaromíre, vzpomněl jsem si na tvůj kříž. Dneska přišla třísel chvíle, seklo to v nich – jak? -to víš. Překvapivý bodyček, čumím černě jako puk, běžím jenom kousíček a ohne mne to jako luk. Však zasedám včas na střídačku a stávám se sil adresát – bolest přešla, vůle vzešla – švihem mířím nad lapačku a vzorem je mi – osmašedesát.

3. 7. 2018                                                        V NESPRÁVNÉ  VOLBĚ             15 km         1:29

„Vím to zcela jistě“- zní mi hlavou hlas – „na nesprávném místě a v nesprávný čas utrácím tu watty snaze napospas. Nesprávně dnes volím výklus – ač mých ochablých sil cyklus dostal zrádný letní virus k úplnému bodu minus.“ Nad rozum když duchovno – běhání vždy na hovno!

5. 7. 2018                                POCHOD TROCHU ŽIVÝCH MRTVOL         28 km   hóódně hodin

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Z nadržených kopcoborců stoupá pára potní – nemají ni páru o tom, že za chvíli zneživotní. Nežli se dobéřou k vrcholu Sněžníku, ztratí i poslední kapičky páry – stanou se pouhou jmenovkou z pomníku, zbudou z nich pouhé v mramoru čáry? V údolí však našli na běhu i pozitiva – i zdánlivá mrtvola u pípy je náhle živá!

5. 7. 2013                                                                    K ŘECE A ZPĚT              17 km         1.34

Řeka šílená břeh mi podemlela, noha zkoušená na něm zadrnčela. Propad v kal teď hrozí zleva – zprava schnou si naplavená dřeva. Zmizely i z vody schůdky, radši mizím v kopec prudký.

6 . 7. 2013                                              NA 2 MÍLE, 2 MÍLE A  ZPĚT             15 km        1:26

Na startovní čáře v devět hodin sedm minut – opět známé tváře vylezly ze stínu. Dali jsme si závod krátký, vznikly splínu protilátky. Za měsíc ve stejnou dobu – ať se nám to neplete -nazujem sportovní obuv a dáme si repete.

 

7. 7. 2018                                                                 KACHNÍ 2 MÍLE               6 km          0:27

apv_84871.jpg

 

Běžel Šleha kolem břeha – já mu k tomu kvákala, házel po mně kousky housky – já se radši dívala…jak se běžci na dvou mílích sběhli urvat vteřiny – a já kachna kvákla v cíli: „Šleha nerval – jediný!“

 

 

9. 7. 2018                                                                                 S DĚTMI           14 km       1:22

IMG-20180709-WA0000

Synové, dcery, přistupte blíže – přibíhá táta a s fotry jsou kříže…zlobím vás od mala – nechci jen stát, teď k stání vhodná chvíle není. Pojďte se hýbat – leh nechte spát…pojďte se proběhnout – vždyť i děti se mění.

 

11. 7. 2013                                                                 

V LIPOVÉ VŮNI             9 km       0:54

Tempo velmi pokojné vprostřed vůně opojné-nelze v tom odéru dřít,neb tě vůně nutí snít…jak ta krása lipová nabíjí nás energií…ať každý si ji uchová-však nesmí trpět alergií!

11. 7. 2018                                                                 NA KULIČKÁCH           18 km      1:50

Je chladný letní den. Slunce balí pytlík luxů, kutálíc se do mraků, řítících se z Beneluxu. Prázdniny. Pro děti čas zázraků. Pro běžce to sen. Vítr cvrnká kapky deště, krásně chladíc do líce – proč bych necvrnk kilák ještě – když už vidím Ďáblice? Dokončím svou potulku, vlezu v sprchy komůrku, strhnu trenky za šňůrku – bych zušlechtil okurku…a zbytek cvrnknu do důlku.

14. 7. 2018                                                                           ZBYTEČNĚ?        17 km      1:40

Jak rád bych klepal kosu pod zimními mraky. Jak rád bych stíral z nosu chladnou nudli. Jak rád bych křupal sněhem mezi eskymáky – nerad totiž v lítám v tropech šajnem zrudlý. Přesto byl dnes důvod ku výběhu pádný…a hned vám povím jaký…i špatný běh je přece lepší nežli žádný.

15. 7. 2013                                                                          MEZI POLI           15 km       1:12

vlčí mákV zeleném lánu kobzolí červená tečka svítí. Běžím – nic mně nebolí – a brejlím, jestli je to kvítí. Na polňačce sesychá syslí mumie, vaky ještě naprané. Vyhozená propálená kožená sedačka prosezená a proprděná obrovskou prdelí se zestrčeným dálkovým ovládáním k TV ve spáře hnije ve škarpě…včera nasyslil, dnes vyhazuje – zítra prdí do hlíny…a na sedačku vítr snáší první červené tečky vlčích máků. Léto vrcholí.

15. 7. 2018                                                                        ČASOCHISTA          10 km       1:00

psychiatrie_nemocnice_denik-630Jak se správný masochista ku tréninku běhu chystá? Po čem tupý mozek touží – čím si jeho duše jistá? Na poledne debil počká – až rozteče asfalt v louži. Pak teprve lesem krouží, scvrklé tělo výhní souží…trýzně řádné on se dočká. Jenom tehdy dozajista dorazí na správná místa – po vyprahlé pouštní souši doběhne k Dr.Chocholouši!

16. 7. 2013                                                     Z POMALA  DO RYCHLA         11 km        1:03

Občas rychlé rovinky, sem tam potu sprška, občas nožky chudinky, sem tam v držce muška. Občas krčíš ramínky, proč že běh dnes drhne – však sem tam potkáš blondýnky a jeden se hned strhne.

17. 7. 2018                                      NA VYSOČANSKÉ CYKLOSTEZCE         18 km       1:47

Pro samé sportovce není kam šlápnout. V podvečer je stezka živá. Pro samé pozdravy mé síly slábnou. Co mi však jiného zbývá? Musím se jaksi dostati zpátky přes jasně nejdražší stezku. Takové zcela nemístné zkratky osud jsou běžeckých mezků…jestli chceš běžet v meditaci, Vysočan nespatři více – pozdravů rozdáš jak liftboy v práci a běžců mineš na tisíce.

19. 7. 2018                                                                            HLADOVÝ           13 km        1:16

Ještě jsem nic nepojedl – přesto prdel z gauče zvedl. Mám hlad jako herec chudý, dohání mne nízké pudy. Čím blíž domu noha dupe, tím víc pouštím z huby: „Ku..pe..! Už abych po dnešním kole slupnul tousty s guacamole!“

19. 7. 2018                                                DVOUFÁZOVĚ PO BAJKU             22  km         2:07

Po ránu svist bajkem domů. Pak běžím natvrdlý po kole, kroužím kousek po okolí…(jejej ale toto bolí. Jako sviňa – týý vole…!). Druhá fáze večer jemná, s krasavicí po boku. Debata je tak objemná, že hlesnout nemám nároku.

20. 7. 2018                                  PROHLÍDKA NOVÉ STROMOVKY             11 km         1:05

Proplétám se vlahým parkem skrz tropický den, po cestičkách které práší – vždyť jsou z písku jen. Bordelářské děti Jardy produkují smetí haldy, koukám jako péro z gauče – popelnicím bobtnaj faldy! V pokročilém odpoledni svaly zchladí vodotrysk – nutno běžet lážo-plážo, nezdravý dnes byl by trysk. Produkuji mlsnou slinu – ne však díky úsilí – piknikové koše z klínů svá lákadla odkryly. Pá pá nová Stromovko, skrýváš příliš neřesti – moje vůle oslabená bobtnání jest předzvěstí.

23. 7. 2018                                                          MEZI KOUPELEMI               9 km          0:51

cyklostezkaMacerován mizím z areálu. Svět se béře ku normálu. Vždyť Labe je jenom kousek, u něj pěkná cesta pne se – veden jí, rád povrch brouse, proběhnu se vlahým lesem. Na koupák za krátkou chvíli navracím se, zmožen pílí. Pokračují v maceraci – voda kůži blaho vrací. Plotna těla vychladla a Šleha? Značně omládla!

 

24. 7. 2018                                                                 ŽDÍMAT SŮL                  10 km        1:01

Kdo se tropům podvolí, zamíří do Podolí – tam své plavky z chloru žďíme. Že je fištrón? Všichni víme. Kdo se dneska v parnu potí? Pro koho v něm pohyb vhodný? Kdo jediný není proti? Jen běžec je přece hodný ždímat z trika chlorid sodný!

26. 7. 2018                                                                        V KRIZI                    12 km         1:12

Dnes jsem se ocitl v hluboké krizi. Co v zimě zasel jsem, to v létě sklízím. Bolí všechno. Bolí koleno, bolí i v kříži a achilovka. Řemen má spadlý převodovka. Vše zdá se podléhá věkové tíži…obrazně řečeno – spadla mi krovka. F krát s blíží se k nule…jediný, co dneska k veškeré smůle má ještě malinký kule, jsou malé zbytky mozkové vůle.

27. 7. 2013                                  BĚH NA BRADLECKÝ KOPEC                    10 km         0:45

bradlec.jpg

 

Dejte prosím trochu chládku. Stačí aspoň po obrátku. Nebo rovnou po trati rozsypejte jinovatku. Jinak i ti odolní skončí vleže na lehátku. Ač se v šajnu asfalt taví, v cíl doběhli všichni zdraví. Jen poněkud celí žhaví…

 

28. 7. 2018                         MIŘEJO – VÍCE MÉNĚ NA PLOTNĚ                    23 km         1:50

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Nezajímá mne klasifikace a ovace. Protože – když běžíš při sluneční facce křivolace na rozpálené placce, vznikají puchýře na pacce, vzrůstá laktace, dehydratace a nejde to hladce – takže je důležitá koordinace a koncentrace, neboť tahle silniční kremace není žádná legrace.

30. 7. 2018                                                ROZPÁLENOU NOCÍ                      14 km         1:23

Noc je ještě mladice. Šajn světlice měsíce zavádí mne do ústraní – tam, kde se městu temno brání, kde můry tmavou nocí plují, kde v lůně tůjí horkem bují vůně mořských silicí. Kde mi cvrččí zabzikání Středomoří v slechy vhání…kde jen krůček od půlnoci dali si sraz místní cvoci – Šleha a tři zajíci.

31. 7. 2013                                                           Z PRÁCE                               11 km          1:03

Siréna ječivě zazněla, s radostí vyběh jsem ven. Zas si dám lehounce do těla – začínám aktivní den. Doběhnu domů, pasivně zalezu spát – po noční nutno na zdraví starcovo dbát.

31. 7. 2018                                                 SROVNAT SI ŠUPLÍKY                  11 km        1:05

Když ve tmě ztrácí se okolí – pouhých pár minut od zítra – absence vjemů ti dovolí vnořit se mozku do nitra. Vysmejčíš zatuchlé šuplíky, přerovnáš regály priorit a dle vlastní indi logiky zjistíš, kdo je tvůj jasný favorit…když ve tmě vracíš se z okolí – pouhých pár metrů od dveří srovnaný šuplík dovolí – pochopit, komu lze úplně věřit.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s