TRÉNINKOVÝ DENÍK srpen 2018 a srpen 2013

2. 8. 2018                               UŽ VÍM, CO BĚH OBNÁŠÍ                           10 km             0:59

prachKdyž se kouknu na nebe, tak se musím pokárat – vypadá to věru zle, bude asi Sahara…před naší, za naší, cesta bóótky zapráší, hej! Sisisí, sisisí, sisisí,sisisisisi…běžím po ní stále vpřed, v šichtě love vydělat – cestou prask mi horní ret a pokožka svraštěla…před naší, za naší, cesta póóry zanáší, hej! Sisisí, sisisí,sisisí,sisisisi…cestičkó, ach cesto má, nekonečná dneska jsi – jsem jen kousek od kóma, v neběžeckém počasí…před naší, za naší, už vím cóó běh obnáší, hej! Sisisí, sisisí, sisisí, sisisisi!

3. 8. 2013                            MIŘEJOVICKÝ  PŮLMARATON                     24 km           1:54

Výstřižek 2Roztavený asfalt 200 stupňů celsia, pošlapání způsobuje popáleniny – chtěl bych vidět toho génia, kterej nezvad během hodiny. Ještě večer – když koupelnou jdu bosky – vařím se a na dlažkách mi syčí plosky.

 

4. 8. 2018                                                     NA KORUNOVACI                     6 km         0:30

8 - 2018 - 2Kdopak si zlatou korunku zaslouží? Kdo posté v sobotu brzičko vstal? Do mrazu, do dusna, do sněhu, do louží? Přece náš František – běžecký král. Přišli jsme mu vzdát hold. Vždyť splnil královský předpoklad – být v čele běžeckých hord. Pokaždé – poprvé, podruhé, nastokrát. Ať budem, kde budem, Franta vždy bude tu – v chumlu dvoumílových atletů. Veden svým sobotním pudem našel dnes běžecký grál…toho bohdá nebude, aby král do Královské obory nepřiklusal!

5. 8. 2018                                                            KONEČNĚ ŠEDO            13 km           1:18

Nebe je konečně škaredé, šedé. Nebe má barvu nerezu. Jestli to nestihnu, než z něj modř sjede, tak pod něj radši nevlezu…jestli to nestihnu předtím, nežli se na nebe navrátí tropy, pak radši do stínu vletím – asi zas na pláži zanechám stopy.  Vyšlo to úplně dokonale – v deštivém chrochtal jsem běhu – když horké klima až příliš stálé, najdeš i v chladném nerezu něhu.

7. 8 . 2018                                PŘES SRPNOVÁ ORANIŠTĚ                      18 km           1:46

Přes oraniště, přes prášící hroudy, jdou ztvrdlé hnáty neochvějně dál – na mojí straně skřek a potu proudy, jdu vpřed jak šnek, jenž šlápl na pedál. S bastardem formy běžím po revíru, se slimáky jdu bok po boku vpřed – namísto sprintu opět na špacíru – jsem lenochodů jasný přední sled.

8. 8. 2013                              DRAHAŇSKÁ ROKLE – LÁDVÍ                    16 km            1:20 

IMG-20140523-WA0000Před kým a kam utíkám, v mírný kopec sám a sám? Okolo už nikdo není, suchou dásní nejásám…všichni mizí na obzoru, otočím se – prázdnota, divný pocit na bachoru – mozkem víří temnota. Nedaří se, nedaří – nemám rád ty žáry, když se vůle vypaří, z formy zbudou cáry.

 

 

11. 8. 2013              ROVENSKO pod TROSKAMI – TROSKY – KOZÁKOV     29 km    3:15

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Co bychom se báli, do Českého ráje – dudláj, dudláj, dudláj, dá – na chvostu jsme vláli, oběhli tři háje – dudláj, dudláj, dá…lepí běžci, lepé běžky, žádná běžčata – lítali jsme v dusnu – a to z písku do bláta – máme další kopce, dneska ty z pískovce – dudláj, dudláj, dá!

 

9. 8. 2018                                                               V SRPNOPADU               18 km          1:48

Tenhle srpen zdá se mi sestsakra jiný. Z kaštanových větví visí jen zelené miny. Jestli nebe nespustí kobercový nálet, budou se i ony brzy v listí válet. Srpnopad a Listen si vyměnili role – Listen nemá vodu, Srpnopad má větve holé…a já brouzdám z listů brody, v tričku s litrem slané vody probíhám čas nepohody a brblám si: „Máš to zapotřebí, vole?“

10. 8. 2018                                                    NANOVO NASUCHO              12 km          1:10

Napršelo. Nicméně nicotně. Nordická níže nepřekonala německé nížiny. Nebeský nebulizátor nařídko nouzově naprskal. Nic – nebudu nadávat a noblesně naříkat…notabene – naběhám nostalgicky něco navíc nasucho.

12. 8. 2018                                                  U SUCHÉHO  EMILA               14 km           1:04

39042077_1082357651932365_2563771729667162112_nKdyž bory rozprostřou stíny své v jehličí a startér kývne: “Máte čas startu,” sním v nich sen skromný, byť vpravdě jepičí – o tom jak svištím s Emilem v kvaltu…ze sna mne probudí hned první stoupání, hvízdání nozder, vařící hlava – blíženec starý s povahou beraní – pořád by bráti chtěl, aniž by dával…pod bílou čepicí potem mým smáčený, prolétá cílem pramínek vlasů…Emilem stáčen, od Šlehy maštěný – v lyrické neděli, v Suchého času.

 

13. 8. 2013          KDESI NA NOVÉM ŠKOLNÍM TARTANU                     15 km           1:20

Objevil jsem čerstvý tartan na starém školním hřišti. Drsný přístup k němu jest – po strništi za rumišti. Tři kluci a jedno děvče lehce jsme ho prubli, podle ní jen ona nic – a ostatní zas zhubli. Je to rebelka! Tři atlety předběhla, dva strčila do kapsy a jednoho…zesměšnila!!

13. 8. 2018                                                            NAFACKOVANEJ           11 km          1:07

Sucho už je ňák moc dlouhý, větve stromů zplihle visí. Déšť je předmět mojí touhy – doufám, že tu zplihlost trochu vzkřísí. Pořád totiž zleva, zprava, fackují mne kaštany – s mou velikou dutou hlavou jsem proti nim bezbranný. Dnešní výběh má fakt drsný spád – ani žalud z dubu nemám vůbec rád! Nebezpečí v srpnu číhá zavěšené pod větví – že bych změnil na pár dní své sportovní odvětví? Chceme míti běhání v suchém roce bezpečné? Bez velkého váhání na prostranství utečme!

15. 8. 2013                  Z HUDBOU OD ŠNEKA KE TRYSKU                     15 km          1:20

Je to chlupatý…mám tu něco pro duši a pro uši, poslouchám a vůbec mě to neruší…běžím obut po suchu i po blátě – nohy chlupatý – ve cvalu mý uši visí na drátě…hudbáři jsou šitý přesně na míru – je to chlupatý – neberte mi moji malou manýru.

15. 8. 2018                               OUPLNĚ ROZERVANEJ                              18 km        1:48

Jau! Cestička z korundu. Sůl žere bulvu. Nehoním sekundu – žádnou neurvu. Žíly vřou vařící lávou, nesrovnám je ani kávou. Přes krční páteř zní drnčivý vrz. Kloub proschl navždy a hloub. Skrz. Až na samý troud. Kosti jak rezavý dráty. Drobounká krize však nezastaví. Přes drsný průběh jsem s během spjatý…na ztvrdlém krku leb tvrdohlavý. Wau!

17. 8. 2018                                             NEBE A DUDY                               21 km        2:03

Kdy si běžec v srpnu mení? Když své letní noci snění za nirvánu běhu smění – když kluše za kuropění, v němž chlad hladí po koleni. Kdy mu v srpnu dobře není? Když po denním šichty dění klas žlutý se v popcorn mění, když krev v žilách horkem pění a on v běhu oči kření do slunce bez zastínění. Tu pak na svět zubí cení, aby v lehkém rozladění nutil mozek k soustředění ku kapičce na temeni – kterou jen mrak vysemení…správné máš ty podezření…z nirvány mu zbylo klení!

18. 8. 2013                      NEDĚLNÍM RÁNEM MĚSTEM                          18 km         1:28

Město ještě spí – líně tichý čas – jen zdáli štěkot psí zní blafotem všech ras…divný hladkočerný terén pomalu teplá ranním rozbřeskem a po delší době opět rozdupávám asi tisíc bílých placatých cyklistů z akrylátu.

20. 8 2018                                                    ZTRÁTA SPOJENÍ                   21 k           2:03

I při tempu vpravdě želvím mívám občas choré nervy. Sem tam si nerv uskřípnu…říkám si pak v cárech vervy:“No tak tempo tolik nervi.“ Třeba dneska. Jako spousta jiných trdel běžím po cestičce tvrdé – najednou mi spadla prdel! S uskřípnutým nervem v zadku podlehly mé nohy zmatku – ztratily spoj na svou matku. Do půlek mě píchá šídlo, motám se jak motovidlo…otáčím se na podpatku a vrávorám v rodné bydlo.

20. 8. 2013       POMÁÁLU, RYCHLE, POMÁÁLINKU,RYCHLE, POMÁÁLU    18 km     1:34

U dráhy za plotem pár malých kluků, smějí se běžcům a blaženě hulí – snad mně to nečeká u vlastních vnuků, kéž by spíš ke sportu než k hulbě lnuli…chápu že na dráze sprinty mám komické, jako když zhulen jsem od první chvíle – však radši být sportovní nemehlo chronické – než mozek podřídit chemické síle.

22. 8. 2018                                                               TO BYL ŠAJN!               23 km          2:14

Čelová svítilna je dobrý pomocník, můžu s ní pomýšlet na noční běhání. Však promění běhu styl i běžce zjev. Stačila hodinka – a stal jsem se bezmocným. Pod tíhou baterek hlava se naklání, že by zbled závistí i Velký šéf. A co krční páteře významné křupání? Hlásí mi skřípnutí nervů a cév! Mozek bez kyslíku slábne a tupí, za strašné bubáky má kmeny stromů – v mrtvolných fotonech strach jěží chlupy, když s hlavou v náklonu vracím se domů..Tak jsem si vyzkoušel hornickou svítilnu…výkonnost super – já k ní však nepřilnul.

23. 8. 2013                                         NEGATIVNÍM FOGLAREM               11 km          1:01

Stromy plodné prsty sklání, kaštany nám tají hněď. Ten spodní u šedých skrání zasáhl mé čelo teď…zaklel jsem jak Dlouhé bidlo – Mirek Dušín zčervenal:“Co je to za motovidlo,“ znechuceně zasténal. Líné šípy lesem krouží, hlavolam maj v listoví – za paloukem u dvou louží visí jim klec v ježkovi.

24. 8. 2018                                                 V POLSKÝCH  KRPÁLECH           9 km          0:52

lanckorona1Je to jasný jako facka – Polsko není jenom placka. Obzvláště na jižní straně třeba běhat odhodlaně. Nenašel jsem rovné místo. Zítra na to seru. Musíš běhat na severu – nezkušený masochisto.

25. 8. 2018                                                   V AREÁLU  UNESCO               10 km          1:05

Kulturně sportovní chvíle. Po ránu prostor turistů prost. Pobíhám od hradu k dřevěné vile – za chvíli čumilů bude tu dost. Po dlažbě oslizlé za urputných snah vláčím se v poněkud brutální svah. Jestli ho nezdolám do budíčku Japonce, cvakne si moje zpocené proporce!

26. 8. 2018                                                        V DÝMÍCÍM LESE                13 km         1:18

paryZ lesů se nádherně kouří…po dnešním dešti a včerejší bouři. Ze Šlehy kouří se masivně také – akorát v silnici křivolaké na kopci ukrutně dlouhém. Po kilometru pouhém. Zpod kšiltu oči své solené mhouře, sleduje lehký vznos bílého kouře. Kéž by tak lehce jak pára z vody mohl vznést tělo své z nepohody. Proč jen jsem z Polska vybral si jih – v severních rovinách bych ten vznos stih.

27. 8. 2013                                    TEXAS – STARÉ JEZERO – TEXAS          15 km          1:25

Podívej jak se tam v tý vodě mrská, kapří pedagog – geometr. Kružnice tlamičkou soustředné prská – průměr maj pidi, za chvíli kilometr. I malí slizouni kružítka mají, stačí jim vynořit tělo a plác…dupu si útvary v šupinném kraji – stavidlo středem je, tětivou hráz.

27. 8. 2018               kolo                                               PO WISLE               86 km

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Na mé svaly povislé platí výjezd po Wisle. Dříve než se vyskytnu na nábřeží u Wawelu, tělu zátěž poskytnu – snad se cestou nevymelu. Pěkný výlet, pěkná trasa – svaly bytní, duše jásá.

29. 8. 2018                                                                 TEĎ A TADY               14 km           1:22

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Právě teď v barvy mění se šeď. Právě v tom jediném okamžiku – když slyším štiku plácnout do rybníku – nacházím správnou odpověď a dávám si hlavu do richtiku. Právě tady štěstí ujímá se vlády. Právě tu, uprostřed lesních podnětů, na mechovém sametu, našel jsem k němu ty správné předpoklady. Zapomeň na to, co bylo, nemysli na to, co bude – na toho štěstíčko zbylo, komu jen přítomnost zbude.

             

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s