JAK SE BĚHÁ NA VIRU

Výstřižek 1_LIVstávat rozhodně nemusím. Můžu se válet, jak je libo. Není tu žádný budík, nečekají žádné povinnosti. Jen odpočinek a relaxace. Dovolená. Deset metrů od moře. Deset metrů do nejlepšího maséra, fyzioterapeuta, psychiatra, psychologa a pedagoga na světě. Můžu třeba jen otevřít oči, přejít na terasu a dívat se na tu krásu. Můžu třeba jen vysmrkat se, přejít na terasu a čichat ty vůně.

Ale můžu taky otevřít oči, vysmrkat se, spoře se obléci, sejít na zápraží, pozdravit pana domácího Roberta, lupnout s ním do chřtánu šťopičku švestkové „medecíny“ a

VYBĚHNOUT!

Co mi v tom brání? Nic. Tak to jdu udělat!

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

VIR – (italsky Puntadura) je jeden z asi 300 ostrovů zadarského souostroví části Jaderského moře.                                                                                                                                  S 22,38 km² plochy, 10 km délky a 4 a něco km maximální šířky je osmým největším ostrovem souostroví a dvacátým největším ostrovem Chorvatska. Cca 300 m dlouhý most jej spojuje s pobřežím.

Vir má tři obce: město VIR s cca 1 700 obyvateli, TOROVI a LOZICE. Nejvyšší místo je 116 m vysoký BARBINJAK.

Ostrov VIR oběhneš za dvě hodinky. Víc než půlmaraton (aniž by jsi se vracel na už známá místa) tu nenatočíš. Ale pěkných zákoutí si každý najde dost a dost. Běhal jsem tu čtyřikrát…ráno. Ač začátek září – udělal jsem dobře. K polednímu už by to tak příjemné nebylo.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Natrénovat na horské běhy se zde (na rozdíl od jiných ostrovů v Chorvatsku) moc nedá. Byly to takové odpočinkové výběhy. Na srovnání šuplíků v hlavě ale ideální.

Život tu probíhá líně, klidně…žádný stres. A pokud bydlíš 10 metrů od moře, nemá to vůbec chybu. Po ranním výběhu regeneruješ v nejslanějším moři na světě (kromě Mrtvého moře) – ani potopit ten nálev jednoho skoro nedovolí.  Večer si ugriluješ čerstvě ulovenou rybišku, nebo si na ní zajedeš na kole do jedné z mnoho místních krčem. Pivečko i vínečko se dá taky pít, tak není co řešit. Jen nesmíš někde sníst něco pokaženého, což se mi jeden den podařilo…no – ten den jsem běhal jen pět metrů tam a zpátky do místnůstky.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Dojezdová vzdálenost na ostrov 12 hodin, klid k nezaplacení, krásné běhání, bezva lidi, bezva papu, bezva brmbr – co víc si přát!

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s