TRÉNINKOVÝ DENÍK září 2018 a září 2013

  1. 9. 2018                                    AŽ NAKONEC                        15 km                1:29

Copak mne čeká u mysu na konci? Pár v moři šutrů, maják, či fotící Japonci? Dám sedm kiláčků a je mi jasno, že mne tu čekalo jadranské krásno – výhled jak bejk a třpytná hladina, kterou jen plachty klín v dálavě protíná…dříve než úsměvy Japonců zhasnou, mám v očích sůl a pod lebkou jasno.

2wFeO4

1. 9. 2013                                    TŘI NA DRÁZE                       12 km               1:08

Na dráze se občas schází vyběhnuvše z lůna mlází – za běhu se zdravíce skromnou neverbální frází – velice nesourodá trojice. Nejprve sem vtrhne středem běhající Kruťák s dredem – drsný výraz v jeho tváři se s oranží dráhy páří. Následuje Sandhall hbitý, v rukách s novým sandálem – obouvá se – hned špejlí kmity sprintem sviští oválem. Na chvostu vlajíc Šleha švarný, došourá se na staďák, snaží se – leč je to marný – furt se kácí na kaďák. Všichni tři se rádi hýbou, bez neklidu ani den, nebýt v luftě bývá chybou – tak se dokop a běž ven!

2. 9. 2018                                        NAKAŽEN                            14 km               1:24

Podléhám ostrovní nemoci, vyběhnuv poměrně zrána…bacil se rozlézá žílami – infekce téměř dokonána. Na letním ostrově Vir skolil mne zákeřný vir. Nic mu zde k vývinu nebrání…dříve než zbouchnu svou snídani – místní kruh a paški syr – doběhnu při břehu k mostu naproti vozidlům plážových hostů, bych virus dovedně skryl. RUNUS MAGORALIS – vnáší v sval mléko a do hlavy mír.

IMG_E0404

3. 9. 2018                      CHORVATSKÝ PRODAVAČ ČASU         10 km              1:01

Mám toho plné sklady. Nasypal jsem to na hromadu všechno pěkně dohromady, bez ladu a skladu. Nabízím ti k prodeji zboží zcela bez vady: pel z křídla motýla, piniovou šišku, ranní slunce do týla, vrcholovou kótu holou i nulovou nadmořskou výšku. Spálený kus rudé kožky, hlemýždí sprint přes pláně, mořské ježky v patách nožky i bodlák vbodlý do dlaně. Racčí chechtavé pytlíky i cikádové cvrliky, torza starých kapliček… …nedělám s tím cavyky – bez vytáček, bez kliček… …jako bonus přidávám: starců druhou mízu, naturální vůni anýzu, s kilometry stoupající fýzu a… …hlubokou mozkovou analýzu. Přestože nejsem příliš podnikavý a s rukou levou a levou k zisku spěji nadarmo, právě nabízím ti spásu – dlouhé euforické stavy a nekonečnou spoustu času… …se stoprocentní slevou – takže ouplně zadarmo!

 

 

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

6. 9. 2013                                TRASA ZASÍŤOVANÁ                 20 km               1:45

Léto jest napnuto na vlákně pavoučím, brzičko s trenkami rázně se rozloučím. Protínám vznášení říjnové sítě, chřípí chlup pojímá dráždivé nítě. V chladivém povětří sportovci křepčí – občas se zakuckaj, sem tam řvou: „Hhhheepčííí“!!

8. 9. 2018                                2 MÍLE S BIRELLEM                  17 km               1:18

Proč sobotu proflákati, nač setrvat v prostoji – proběhnu se pro zahřátí v zářijovém dvojboji…ráno dám si klasiku, výběh je mi vzpruhou – co na tom, že večer v mžiku získám nohu tuhou a v cíli i tu druhou? Dvojboj byl dnes vítězstvím v jednom věčném souboji – jen ten vzhůru věčně kráčí, kdo se křečí nebojí.

 

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

9. 9. 2018                                 INDIÁN S MEDVĚDEM               15 km             1:50

Není to závod, pražádná časomíra – dežaví z loňska zvolna vklouzlo do letoška. Místo čelenky na krku medvídka Terribeara – místo běhu občas chodecká vložka. Pusa unavena více než nohy, však není to běhání pro mátohy – jen jsem vůbec netušil, jaké mám ke kecům vlohy.

terribear 2.JPG

10. 9. 2018                                      BEDNA VOD POTU               16 km              1:32

Dneska už mi fórky ňák nejdou přes pysky, přesto s čelem vod potu točím penízky. Běžím krátkým kolečkem, v davu slalomem – pak mne z davu vyvlečte – jdu v šichtu nahonem. Tak kopni do tý štreky ať medvěd nečeká, jsou dlouhý schody k Žižkovi a štreka daleká, já trochu ztrácím páru a sucho v krku mám – tak kopni do tý štreky, zas máme noční flám.terribear

12. 9. 2018                                          V POLOSPÁNKU              14 km              1:25

Ráno se mne zase ptalo, co jsem dělal včera v noci…táhne mne to do strany – víc než kraba po nemoci. Když si místo spánku máknu, nezmůžu nic ani kávou…dřív než sebou někde fláknu – běžím spát – však mám dnes právo.

12. 10 . 2013             TRI3EXPERT VOKOLO PRÍGLU               17 km             1:28

Tři experti s prstem v nose, jeden“expert“lehká fléda, těžká hokna v pěkném krose před návštěvou ortopéda. Mocný fajrunk hned za startem – zavařenou kvaltkisnu, hned v půlce hyn nad asfaltem, glocnu zoncnou rozčísnu. V cíli mocná glgačka, pryč s dekovou fuskou – ve vlastním potu cébračka a odchod s mokrou křuskou.

15. 9. 2018                                            PŮLKA V ÚSTÍ                 23 km             2:00

Na desátým kilometru drží se mě zuby-nehty, křiví tváře v protivětru, nožky brzdí silnic dehty…na patnáctým kilometru drží se mě za oči, tváře křivých parametrů vzhlíží, kdy trať otočí…na dvacátým kilometru – bez řasenky, bez rtěnky – oči a tvář k chronometru, drží se mě za trenky…tam, kde končí kruté metry, září v tváři do jedné – vedle běžkyň, co maj tretry, hvězda všech Miss pobledne!

 

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

15. 9. 2103                 POD ZLATÝM BALDACHÝNEM              11 km              1:01

Vbíhám v les s posvátnou úctou – do obrazu od Gogena, pařez tlí jsa jeho bustou, vše se barví do červena. Nad kšiltem zívá zlatá báň – jak v malůvce od Moneta, zezlátla má šedá skráň – okrová je snu paleta. Do lýtek tlačí komprese a hlavu plní imprese.

les.jpg

17. 9. 2018                                        VE SLEPÉ ULIČCE              16 km              1:33

slepá ulice

Toužím po volnosti, po bujném rozletu. Jenomže sem tam svůj výběh popletu…tak jako dneska. Cestu mi zhatila masivní deska (což bývá častou výsadou Česka), u níž dnes skončila běžecká stezka. Visí tu blbá vývěska: OMLUVTE PROSÍM OMEZENÍ – VÍME, JE TO OTRAVA, VŠAK OBRAŤTE A TŘIKRÁT DOPRAVA – PRŮCHOD TU BYL, A TEĎ PROSTĚ NENÍ! Na obrtlíku se točíce, od konce známé vesnické ulice, odkulhám nasrán, mdlý a fest uřícen.

19. 9. 2013                                       LOUDÁNÍ LOUKAMI            9 km             0:54

Jen chvíli pouhou soupeřím s touhou být tempa slouhou – však nohy jak sloupy hned zarazí roupy. U každé louže to příšerně klouže. Pak louka s kravičkou zelenou travičkou stoupá – v těch místech přidat? Toť myšlenka hloupá (stačí když nožka se jen mírně houpá)…bacila lenosti na mne kdos fouk – tož ležím na krovkách jak divnej brouk.

19. 9. 2018                                      TAKHLE TO NEPŮJDE         15 km             1:30

hurvínekZa tři dny maratón a mne zas všechno tahá…jsem ouplně rozbitej – jak Hurvínkova autodráha. Jestlipak jsou na Wachau zvědaví na takovou trosku…proč by se jeden hrdej trmácel po Rakousku, když už teď je tvrdej, že připomíná tejden starou housku. Jestlipak nebude lépe uposlechnout mozku – a zůstat hned na startu někde u kiosku…na devadesáté šesté Zátopkovy narozeniny však jistě nejsem tuhý jediný – zato mám tuhej kořínek. Tož zítra Hurvínek ponoří autíčka do bublinek.

 

22. 9. 2018                                               ROZKLUS PŘED            8 km              0:48

Na rakouských důchodkyních kvete mírný úsměv. To když Šleha s Kájou přebíhají podél – vypadají vymydleně, sportovně a vkusně – zvláště Kája navlékl vpravdě vhodný model…vesnička jich středisková překvapena hostem, jenž se vyznal k lásce k místním zlidovělým ctnostem – vbíhá do ní chlapsky v trenkách s padajícím mostem.

23. 9. 2018                                   WACHAU  MARATHON          42,2 km         3:26

Nejkrásnějším obdobím je patrně podzim, když ve Wachau na Dunaji rychle zlátne listí. Odpočinu sobě snadno od výhní a od zim, v mé hlavě se pobíháním šedá kůra čistí. Nejkrásnějším obdobím je patrně podzim, když voňavé houby na cibulku házím. To maratón další do tabulek sázím a spokojen předouc s potěšením zjistím: „Je to ale paráda, stojí při mne bozi, můžu jako zamlada staré tělo hnísti.“Nejkrásnějším obdobím je patrně podzim, když medaili mokrou fest na hrudi držím – teď však pardon přátelé, nohy už mě bolejí -kulhám zlatou alejí, někam kde mi nalejí a asi se tam neobvykle zdržím! Tím si buďte kamarádi jistí.

 

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

 

26. 9. 2018                                  S PÍSNIČKOU NA RTECH           11 km           1:04

pešek

 

 

Dnes běžím s písní jak ten ptáček, tralalala lalalalalá…playlist mne tlačí do otáček, tralalala lalalalalá…já však opět odolám, z rychlých občas mrtvola – po uštvání se často pláče, nebudu já v lese za vola…tra lalá, tra lalá, trala lalalalala – la la!

 

 

26. 9. 2013                                NA 13. KILOMETRU                     13 km          1: 13

STA45521

 

 

Umřela forma, do hrobu dána – jen křusky po ní zůstaly. Od rovu jednoho mlžného rána zvěst chmurnou vrány v plén krákaly. Na patník s třináctkou zásahem přesným kadí vzkaz z Běhovic jasný a krutý: „Nezkoušej kvaltovat způsobem děsným – nezbavíš tělo své neformy knuty.“

 

29. 9. 2018                                            V JISTOTĚ                          11 km           1:06

Týden má jedinou sobotu. Den volných myšlenek a velké spousty času, kdy máš jedinou jistotu – vstát ochotně z kanafasu…den perfektní pro lidi, co prchají z mumraje a kvasu – kteří však vůbec nevidí, že i středa skrývá krásu…tak udělej si sobotu i každý den všední – běh a láhev mertlotu podpoří chuť k životu i v středečním odpoledni.

30. 9. 2013                                 PŘED PODZIMEM                        8 km           0:46

Slunce dnes je zubatý, fukéř voní fjordem – a kaštan padá nahatý sťat ostrým září kordem. Vydupej říjnu na seznam milion letních stop – a pošli zimě telegram:“Byl to dobrý letní džob…STOP.“

30. 9. 2018                                  NA KONCI ZÁŘÍ                         22 km           2:14

Všichni zatím listují si v snáři – posedavci z kanceláří, kapsáři i zelináři, hvězdáři a opraváři, mlynáři…i střízlící popeláři – jen terénní překážkáři v ranních roklích hospodaří…než maminky oběd svaří, Než se rokle starých tváří se sluneční září spáří, dvěma běžcům snad se zdaří usmířit svým klusem stáří…když se daří, tak se daří – jen na samém konci září nepodlehnout kalendáři.

 

 

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s