2018 – ROK PSA A VODIČE

Letošní čínský rok začal 16. 2.                                                                                                                                                                   Bude končit 4. 2. 2019 a je pod vládou zemního Psa.                                                                     Pes je přátelské, věrné, loajální a oddané stvoření.

Letošní vodičský rok pro mne začal 7. 4.                                                                                                                                                      Skončil 16. 9. (pokud se ještě nějaké „rito“ nevyvrbí).                                                                   Vodič by měl být přátelské, věrné, loajální a oddané stvoření.

Snažil jsem se.                                                                                                                                                    A moc mě to bavilo. Až tak, že jsem si u toho chrochtal. Až tak, že si vůbec nedokážu představit, že bych příští rok, v roce 2019 – v roce Vepře – zase nevodil.                                                                                                            Vepř je totiž pozitivní, činorodé a aktivní stvoření. 

VODIČ MEZI DAVY                                 6. 4.           PRAŽSKÝ PŮLMARATON (na 2:00) 

Všechna auta zmizela, město vzdechlo úlevou – všichni běží za Xi-Xaem, všichni běží za Evou. V proudu běžcům výkon vzrůstá, megawatty pohody, i já špulím do U ústa, bez zkratu mám obvody. Od volantů sic plivou na nás slinu a v jejich očích počíná se tmět, však lepší poznat Pražskou běhodřinu, než v ní jenom kroutit volantem. Kdyby se běžci dokázali proměnit v elektřinu, rozsvítili by celý svět…takže budu radši vodičem nežli izolantem!

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

NYMBURSKÝ DVĚPIVATÓN              22. 4.      NYMBURSKÝ PŮLMARATON (na 1:40)

Někdo se obvykle trochu nudí, když má něco dělat podruhé. Mně však stále něco dychtí v hrudi – tak rád znovu běžím druhým okruhem. Musím sice mít pod kšiltem vlasy, lít si vodu z kýble rovnou do týla, nechat si jí v litrech stékat za kraťasy – ale krása běhu zase všechno překryla. Dnes každý krutou výhní strádal, ať s vlasy pod kšiltem či jen tak prostovlasý – pokud ale půlku v tropech zvládal – udělal si fajn žízeň. A pak ji taky hasil!

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

KDE ASI?                                                  6. 5.                      PRAŽSKÝ MARATON (na 3:30)

Kdy asi – můžeš si říci: „Ťulpasi, máš běžet dle počasí – takovéhle trapasy ani pivo nezhasí?“ No přece na pražském PIMu! Čím asi – ty křeči krutá vznikla si – a teď zdola (od šasi) před cílem trapně tu hynu! Co asi – Morová Šleha zahlásí, když v křeči v rámci grimasy vypouští z tlamy slinu? „Napříště – až dorazím do Varů, poučen z předchozích nezdarů – poběžím pouze ve stínu!“

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

JEN TAK SI PLÁCNOUT                        2. 6.    BUDĚJOVICKÝ PŮLMARATON (na 1:50)

Plácám si před startem, plácám si na trati, plácám i za cílem…plácám fest oteklou dlaní – a smích je mým jediným gestem…s nadšeným capartem i s jeho pramáti, s blbem i géniem…s dívkou i veselou paní – za běhu placatým městem. Nad hlavou vlající plácačku ve tvaru mušího křídla…má dlaň jde v Budějkách na dračku – kolik pak vyplácám mýdla! Když mi to nemyslí a plácám jen párem bot – splácám vět nesmysly s přídavkem placatých fot.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

V TÁHLÝCH KOPCÍCH                           16. 6.    PŘÍBRAMSKÝ PŮLMARATON (na 1:45)

Kdo chce šetřit silami, nechť se vyhne Příbrami. Půlmaraton dá tu zabrat, není problém ho zde zbabrat…v tamních kopcích téměř jisto, že nenajdeš rovné místo. Dolní náměstí je příliš vysoko a mělký rybníček zase moc hluboko…kdo si sem jedeš pro dobrý čas, propříště městu vyhni se včas a hledej sobě rovnějších tras. Ještěže pouze vodím a tempo nemusíml hrotit – dnes bych v těch táhlých kopcích nechtěl své údy potit.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

HOLOMÓCKÝ PŮLPLACATÓN            23. 6.   OLOMOUCKÝ PŮLMARATON (na 1:40)

Je krásné být tu host a běžet jen tak pro radost – když dáš si s chutí víno, pohled krásných žen a běh…a v žilách ti proudí moravská krev. Mají tu vše, co na světě máš rád – tak pojď a oběhni ten nekonečný vinohrad.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

2 MÍLE S BIRELLEM                              6. 9.   PRAGUE GRAND PRIX DESÍTKA (na 0:45) 

Proč sobotu proflákati, nač setrvat v prostoji – proběhnu se pro zahřátí v zářijovém dvojboji…ráno dám si klasiku, výběh je mi vzpruhou – co na tom že večer v mžiku získám nohu tuhou a v cíli i tu druhou? Dvojboj byl dnes vítězstvím v jednom věčném souboji – jen ten vzhůru věčně kráčí, kdo se křečí nebojí.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

SE SVĚŘENKYNĚMI V ÚSTÍ                          15. 9.     ÚSTECKÝ PŮLMARATON (na 1:50)

Na desátým kilometru drží se mě zuby-nehty, křiví tváře v protivětru, nožky brzdí silnic dehty…na patnáctým kilometru drží se mě za oči, tváře křivých parametrů vzhlíží, kdy trať otočí…na dvacátým kilometru – bez řasenky, bez rtěnky – oči a tvář k chronometru, drží se mě za trenky…tam, kde končí kruté metry, září v tváři do jedné – vedle běžkyň, co maj tretry, hvězda všech Miss pobledne!

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Běžecký vodič je látka schopná se snažit vést proud běžců. Běžecký vodič by měl v sobě obsahovat částice, vázané s nábojem lidskosti – nejčastěji pozitrony.

Schopnost vodiče vést běžecký proud vyjadřuje veličina běžecká vodivost, což je převrácená hodnota vodičského odporu. Jednotkou vodivosti látky (vodivost vodiče na vzdálenost 10 km) je počet úsměvů v cíli.

Podle mechanismu vedení běžeckého proudu dělíme vodiče na 2 skupiny:

  • Vodiče 1. řádu (ženy a muži ve formě někdy)
  • Proud běžců přenášejí volně a bez násilí. Vodiči se průchodem běžeckým proudem chemicky nemění, nedochází k přenosu hmoty.
  • Vodiče 2. řádu (ženy a muži ve formě často)
  •  Proud běžců přenášejí s nejvyšším úsilím. Jejich pohybem dochází k                                          přeskupení hmoty a k chemickým změnám hmoty.  Jejich pohyblivost je menší, takže i vodivost je nižší.

Snad to vyjde. Snad budu vodit i napřesrok. Snad vydrží přestárlá kolena, přestárlé kyčle a voděním omládlé srdce a duše.

                           Kdo nedělá nic pro druhé, nedělá nic pro sebe.       Goethe

21430262_1727737467268392_7440566860252367243_n

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s