TRÉNINKOVÝ DENÍK říjen 2018 a říjen 2013

2. 10. 2018                                 NA CUKROVCE                               17 km                       1:46

aaaBěžíme podél letiště. Za plotem startuje vládní letoun. Kromě děr od myší a asi od sviště řepy se pod nohy pletou. Čumíme vzhůru na Czech Air force jedna – právě v luft mizí do nedohledna…musíme čumět raději pod nohy, kde bulvy cukrovky číhají z prsti – co na to řekne kotník náš nebohý, až se ortopédu ocitne v hrsti? Kdo zrušil cestičku vedoucí u plotu, kdo přednost cukru dal před cyklostezkou? Radši se zřekneme bábovek, piškotů – jen vraťte do Kbel zpět Czech run one hezkou!

 

4. 10. 2018                               OKOLO ROKYTKY                            19 km                      1:49

prosek-02_viniceTěsně před hranicí dvacítky ztrácím já humor sem tam i břitký. V kopci u říčky Rokytky síly mi ubohé zbytky do očí ženou zlé mžitky. Vyhlížím blikání sanitky s nosítky a neberu si servítky – s roztřesenými lýtky a jak po skončení pitky nakrmím z pajšlu trávu a podzimní kytky obědovými blitky…kde jsou mé nadějné vyhlídky a dokonalé prožitky z úvodní běžecké desítky?

6. 10. 2013                                      TRASA ZASÍŤOVANÁ                  20 km              1:45

11Léto jest napnuto na vlákně pavoučím, brzičko s trenkami rázně se rozloučím..protínám vznášení říjnové sítě, chřípí chlup pojímá dráždivé nitě. V chladivém povětří sportovci křepčí, občas se zakuckaj, sem tam řvou: „hhheepčííí“!!

 

 

6. 10. 2018                               NA OBBĚŽCE                                     14 km                   1:17

111Sbíhám vesel na závod ku oblouku na vodě. Natěšená půlhodinka rozběhání stačí. Z mostku v běhu prohlédnu si rybáře a lodě, v líném toku vlnek šum i pinožení ptačí…jakpak??? Oblouk ladný před rokem přec potupně se zřítil – jen sklerotik starý v plánech svých ho vidí! Co pak? Přívoz ujel, sklerotik se tedy na druhý most vřítil – že by formy plody sladké přece jenom sklidil? Kdepak! Skrz ztracenou Trojskou lávku nucen jsem byl zvýšit dávku…z půlhodinky hodinka jest, sklerotik má dosti – již na startu sotva zvlád jsem sladit soubor kostí.

8. 10. 2018                               V PONDĚLÍ RÁNO                            13 km                  1:17

abJen pro ten dnešní den stojí za to žít – v klidu si vyjít ven, starý triko propotit…pro tenhle dnešní jen stojí za to snít – a s každým dalším snem svátek nový oslavit. Nechci se ptát a mozek hovny dráždit – co bylo včera a bude zítra snad – jen dnešek uchopit a pochopit, že nejkrásnější den je přece každý.

9. 10. 2018                NA SRAZU ČESKÝCH DŮCHODCŮ                11 km                  0:52

IMG_0849Europlant zrychlil otáčky, rozhodčí sypou zatáčky – hlášen stav nouze nejvyšší, brambory půjdou na dračky. Zástupy českejch důchodců vyráží ven k terénu – dupotem prabáb, praotců utéci z mlýnku systému. V partě Kulhota, Fuňota, Plácota – běží i v říjnu života. Vracím se večer nahonem a klohním menu s bramborem, z lehkejch ran snadno lížu se, slavíc svatýho Běhuse………………(: jestlipak se za rok sejdem, co myslíš osude? Bez běhání žití nejde, jinak to nebude! 🙂

 

 

 

11. 10. 2018                          VE ŠPATNÉ VOLBĚ                              19 km                 1:53

Dnes mám odhad velmi špatný – nevhodné jsem zvolil z šatny…babí léto má fakt grády.    Z čela valí vodopády a cosi stéká mými zády, kopírujíc přes kaskády vis trenkové maškarády…tak proč v hadrech do Kanady běžím v slunci od Nevady? Kůže vnímá jasný stimul – oloupu se coby cibul…ani v bundě, ani v tričku, domů vbíhám na Krupičku.

12. 10. 2013                            VOKOLO PRÍGLU                               17 km               1:23

vokolo priglu 2013 3Tři experti s prstem v nose, jeden „expert“ lehká fléda, těžká hokna v pěkném krose před návštěvou ortopéda. Mocný fajrunk hned za startem – zavařenou kvaltkisnu, hned v půlce hyn nad asfaltem, glocnu zoncnou rozčísnu. V cíli mocná glgačka – pryč s dekovou fuskou -ve vlastním potu cébračka a odchod s mokrou křuskou.

13. 10. 2018                               PŮLMARATON  STROMOVKA              23 km               1:48

4 (1)V říjnu vadne skoro vše, jen já jaksi rozkvétám – tudíž vhod mi přichází maratonská štafeta. Druhý úsek to dnes jistí – v něm se lépe zvadlí skočí, v něm lépe jdu po kořisti. Když už spousta maratonců cítí v nohách dvacku, já nastoupím – ponechaje kelímek na tácku. Je to jaksi nečestné, když s úsměvem drtíš trosky…příště musím celý – až po něm čas na kiosky.

15. 10 2013                             POD  ZLATÝM  BALDACHÝNEM                11 km            1:01

aaaa

 

 

 

Vbíhám v les s posvátnou úctou – do obrazu od

Gogena. Pařez tlí jsa jeho bustou, vše se barví do

červena. Nad kšiltem zívá zlatá báň – jak v malůvce

od Moneta – zezlátla má šedá skráň, okrová je snu

paleta…do lýtek tlačí komprese a hlavu plní…

imprese. 

 

 

 

15. 10. 2018                                 NEVÍTANÉ  SETKÁNÍ                    12 km              1:11

Když ji potkám a je v depresi, zeptám se jí s ústy v recesi: „Co pořád děláš? Stejnou profesi? Ze stejné adresy?“ Kouká však divně a pod nos vece si: „A ty které si, že tu lítáš po lesi co pošuk v očích s agresí?“…když ji potkám a je v depresi, otočím a zmizím z polesí …nerad bych se vyděsil pod policejní represí.

18. 10. 2018                                               V  PSINCI                          12 km              1:11

aaaaaTo snad není možný! Kde jsi, běhu nirváno? Běhaj lesem v čísle množným – všude psů já nas..tláno. Od modřínů pílí setr, cestičku mi pokadil…labrador? Ten by se přetrh, bych ho mohl pohladit…u ořechů voříšek trhá nohu kojota – do čtyřnohých rozmíšek nerad bych se zamotal…na botku mi právě stříká proud pražského krysaříka…to snad není možný…u vrčících stromů kroucení hlavou, otáčka…stejně musím domů – vyvenčit čtyřnohýho miláčka.

 

 

19. 10. 2013                                    SVÍTÁNÍ PŘED DRESDEN              7 km            0:40

aaaaaaZ ranní mlhy chrup svůj cení, vlhký chlad mu zuby plení…vzpomene si-na mučení (Laurence vrtá až do dření , jež zklidní olej z koření) – na film s malým Dustinem, s pěkným názvem Maratonec – před zítřejším počinem, kdy promučí se až na konec…a zavzpomíná cestou zpět na drážďanská Jatka č.5.

 

 

19. 10 . 2018                                            JAKO  OBVYKLE?                     13 km            1:15

Vběhl jsem do lesa. Jako obvykle. Kalným zrakem prohlížím si jej…radši však zdolal bych ho bicyklem – byť v pátek často bývá běžci hej. Po prvních krocích poznávám já hned, že nic není jako obvykle…místo aktivního posunu vpřed – jak obecně bejvám navyklej – jsem dneska ale fakticky mdlej. Abych tedy těch třináct vůbec sved, musím bejt na sebe setsakra zlej.

20. 10. 2013                               DR. ÁŽĎANY – JATKA č. 5                     43 km           3:36

Výstřižek7

                                                                                                  Krásným městem napříč – podél proplétám se s úsilím, maximální potu odér cestou ještě zesílím. Samý Čech a samý Polák mezi Němci cválají – všichni žhnouce jako sporák těly v rytmu míhají. S radostí i vysílením kmitaj nožky přes den – euforii za cílem vám dodá dr.Esden.

 

21. 10. 2018                                  KLÁNOVICKÝ PŮLMARATON             24 km            1:52

stažený soubor

 

 

Kdyby ty závody nebyly, asi bych byl trošku otylý – v totálním fyzickém rozkladu sbíral bych tuky na hromadu…dnes jsem sic zoufale pomalý, rád však vbíhám v les i v Úvaly…mám teď jen kousek před pohřebem – ale šlank poletím do nebe!

 

 

 

24. 10. 2018                                             HŮŮŮŮ  A  ŠŠŠŠŠŠŠ…                      13 km           1:19

aaaaaaa

 

Hůůůůů – orkán Hugo letí, šššššš – můj kšilt v nebesích, waauuu – náhle vzneslé smetí víří po lesích…hůůůůů – hučí jehličnany, šššššš – šumí listnáče, jauuuuu – sklivec slzou slaný větrem zapláče…šššššš – padl klacek shůry, hůůůůů – v hlavě dunění, beeeeng – leb chlup od fraktury, pleš má zranění…hůůšš – šumím po dutinách, mozek prázdná sluj, Šlehy kůže siná…kdéé že domov můůůj?!

 

26. 10. 2018                                                        VEČERNÍ POHODA             10 km           0:54

Děkuji klukům co zovou se Buty za příjemně proběhlý minuty, Kryštofů bandě gratulace za dočasný snížení gravitace a Jarkovi děkuji převelice za velice úsporné nohavice…neb co jejich písně vždy obnáší? Pohladí, hřejí a nadnáší.

27. 10. 2018                                                 VENI, VIDI, VISCHIAS               24 km          1:54

 

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Jenom jeden život máme – a žízeň věčnou – jako pramen, jako řeka břehy tratí světa jdeme mlít…na konci on vždy nás zklame – setkání nás všechny čeká s bledou slečnou…a přitom tolik chceme žít. Jenom jednu sílu mám, dech se krátí – naposledy stoupám k Vrbici – tu Ischiasu dotaz dám:“Kdo účet platí?“…s houserem já zůstal sám – sám mezi čupr tisíci…však Bůh mi dal křídla, tak na nich letím k mohyle a kašlu na šídla, co vrtají v pahýlech – sbíhaje kolem sklepů k poslednímu nároží…jsem běžecké plémě. Dokud létám a tepu, dokud se točí Země – křídla nesložím…nikdy to nevzdám!

 

28. 10. 2013                                              PONDĚLÍ  BEZ  LIDÍ                18 km               1:40

95.jpg

 

Čumím vlevo, čumím vpravo, nikde se nic nehne, po lidech a pobíhačích jako když se země slehne. Kde je rušné pondělí, kde je města ryk, ticho jako v neděli – ucho zvuky nepostřehne, neslyším ni auta smyk. Jsem to ale ťululum! Zas mám v kouli pěkný zmatek – vždyť je přece státní svátek! Pardon, pane Masaryk.

30. 10. 2013                                            TMA  JAKO  V  ZADNICI           14 km             1:16

Když se v konci října stmívá, ze šuplete tahám šajn. Baterie dobít bývá nutno předem…no tak fajn…za lesem z té černo černi vybaf na mne bezďák Jirka – kalorických bratři věrných opouští trakt jídla sbírka. Pro příště a pro jistotu poběžím jen ve dne – nerad vidím lem trikotu, jak vlhne a hnědne.

30. 10. 2018                                                                        V  LISTÍ             18 km           1:46

Jak máme svou formu hnísti, když nás zase brzdí listí? Alespoň že optimisti po vyzutí  brzy zjistí, že to listí botky čistí…

31. 10. 2018                                         PŘÍLIŠ  BLÍZKO  VÝFUKŮ             13 km           1:13

100

 

Ty jsi blbej, kluku. Přemýšlej už, pošuku! Návrat z polí plný šluků – příliš blízko hluku, příliš blízko výfuků. Tohle svěřit fejzbůku – čelím shluku smajlíkových mameluků..

 

 

 

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s