TRÉNINKOVÝ DENÍK – únor 2019 a únor 2014

2. 2. 2019                              2 MÍLE  JAKO OBVYKLE                       16 km           1:30

Na startu mačkání – ale bez strkání. Po startu za laní, vzápětí střídání. Karel mne prohání, Harald zas dohání a Pavel předhání. Zklamání? Rukama plácání a jásání. Dokonalé štěstí? Nadšení mínus očekávání.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

 

3. 2. 2014                                             NA CHODNÍKU                         2 km             0:30

Pokud MUDr. dovolí, hybaj sobě hýbat, bez berlí a bez holí musím tělo rozehřívat. Do rychlosti lenochoda stále něco chybí – alespoň mám pro maroda decentní alibi. Až odbrzdím brzdu ruční a roztočím kola, přijde progres evoluční – snad i běh zavolá.

 

4. 2. 2019                                        S KRUPONEM NA TRH                18 km           1:55

Nakoupili jsme levně úplně všecko: nejdřív nám nebe se žlutou tečkou poskytne zdarma teplo a déčko. Pod cenou kšeftaře hážem si do tváře mým během vířené závějí polštáře. Jen stánek laciný s rozteklou břečkou stává se pro krupon nákupní léčkou…značně ho prosolí meďáku soukolí, když výběh vrcholí přes sračky v údolí. Nákup je završen rudnutím ve sprše – krupon se červená: „Jak nízká cena!“ Spokojeni jsme oba – já i můj krupon – za draho nakoupil jen zadku úpon.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

 

5. 2. 2019                                          V NEVHODNÉ OBUVI                     10 km                 1:02

Terén není běžcův, spíše však sobův – nazouvám do něj nevhodnou obuv. Místo bych v krajině ledové nadvlády nasadil promptně bruslařské kanady, podnikám v rámci komické estrády v slajkových silničkách stranové výpady. Zvědav jsem – zda zítra třísla v chvíli nepěknou nervem svým v prdel ostře mne seknou a ústa zkřivená bolestí štěknou:“Hemisféry ti ale fakticky měknou!“

 

7. 2. 2019                                           NA VÍTĚZNÉ ZTEČI                      16 km               1:30

img_4303.jpg

 

 

Bez nejmenších odkladů, bez velikých řečí – přistupuji k výpadu, vybíhám ke zteči…

…je mi jedno, co se leskne na cestě, je mi jedno, co to křupe dole, sám s jazykem na vestě drtím hrbol za hrbolem.

Je mi fuk, jak se cesta brání, je mi fuk, jak to klouže pod botou…před vůlí se tělo sklání, dospěl jsem k vítězství ducha nad hmotou.

 

9. 2. 2019                                               CESTA DO PRAVĚKU                   31 km            3:17

Zkoumají cestu. Je skelně lesklá. Za čely českou historii. Zkoumají ledy pohledem ze skla, do svalů hroty jehel je šijí. Kulhota, Měkota, Sukňota, Fuňota – za sebou všichni notný kus života. Před sebou ještě pořádnou dálku – přesedne někdo z nich na lokálku? Toho přec bohdá nebude, by jeden jediný zabalil fidlátka, vždyť vlak je určen jen pro chudé, tlustí dnes loupou tuk po plátkách. To se přec nikdy nestane, by staří skončili v MHDé – frčí dál řídíc se sloganem: KRÁCENÍ BĚHŮ JE PRO MLADÉ!

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

 

11. 2. 2019                                         KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ                 14 km             1:19

Bez ohledu na období hravost mne i v zimě zdobí – běžci nejsou žádní škrobi. Takže sjedu pyramidu. Stvoří Šlehu invalidou? Či ho pošle do záhrobí? Zvláště když ji zčtyřnásobí? Vše proběhlo celkem v klidu – doběhl jsem zpátky k lidu. Když si hraju, nezlobím – během blaho vyrobím.

 

12. 2. 2109                                         K PAMÁTNÉMU STROMU                  11 km           1:04

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Dává jarem nový kyslík, v parném létě blaho stínu, při podzimu splín do mysli a též cíl pro krutou zimu. Když kolem něj sprinty buším, dává mi víc, než as tuším – rozhodně však blaho duši…a vím z tisíců koleček – tvoří k fýze schůdeček.                                               S úctou – Béda Hudeček.

 

14. 2. 2019                                      Z VÝŠETÍNA K HLOUBĚTÍNU                 16 km           1:35

Bydleti na kopci má řadu výhod. Obzvláště běžec si po startu lebedí. Na klusu z kopce není nic zlýho – a na dýlku trasy se ani moc nehledí. Když odspod z kloubů zazněly vrzy a lehké vznášení zvrtlo se v dřinu – pak teprv bydlo v kopci mne mrzí…když vprostřed sjezdovky k Výšetínu čerstvý pesimista optimistický prapor svinul.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

 

16. 2. 2019                                                VE ZKRATCE  DO ÚVAL                23 km             2:13

K vysočanské eSTéKá cesta bývá daleká, jenže Šleha má dnes jiné plány – překročit Hl.m.P. brány. Nejprv podél eMHáDé trať překážek neklade. V lese terén BéeMX, škube mu zde apendix. A ke konci? OuMajGot!…až si cvrnkne do kalhot. Běžeti zpět nesvede – naštěstí je u ČéDé.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

 

18. 2. 2018                                                               V PŘEDJAŘÍ                   18 km            1:47

Není vůbec kosa. Ani stín ledního medvěda, natož losa. Klima asi spěje do chaosa. Je takový teplo, že se ráno leskla rosa, slyšel jsem zpívat kosa a pak se obával, že mne do kokosa džogne včela nebo vosa. Ale soumrak je na dosah, tak po výhledu k vile starýho Loosa končím coby krosař a za špičkou svýho nosa valím tam, kde v nehtu hrozí mykosa a kam vždy noha vstoupí bosa…tolik dnešní glosa. Jdu sosat a na lososa.

 

19. 2. 2019                                            ZASE BĚŽECKÁ ABECEDA             12 km            1:12

A Bylo. Co? Dneska Evidentně Fyzicky Grogy. Honička. Chvatné Intervaly, Jalová Kolečka Lesem. Malá Nástavba Okolo Parku. Qalitně Rozhicovaný Stahuji Tempo, Uříceně Vyklusávám…Wc…XYZ, spolehám jen na klozet.

 

21. 2 .2019                                                  NA ROZBITÉ SILNICI                 17 km            1:38

rozbitá silniceDnes hrozný trhliny, lochny a jámy, děr plný asfalt silnicí vládne, která z nich poznat Bulovku dá mi, do které tělo mé potupně vpadne? Hrozivý sajrajt, bláto a louže, čvachtám a soumrak silnici zcizil – v které z nich tělo mé příšeřím plouže za zvuků peprných potupně zmizí? Lepší však výron na mokré díře – než pásu guma, jež botku líže.

 

23. 2. 2019                                       NA VALČÍČKU V BRANÍKU                  18 km          1:30

Tuhle rovinku radši už nechci si dát, neb mi pokaždý připomíná –    l: místo, kde je fuj, čím tu jsem, co nemám rád, neb mi pokaždý připomíná :l       Závod jako ty běhám už spoustu let, takový trošinku trpký dryák –      l:  dám si sprintík a pílím v cíl vytuhle zpět – i když áčko zas v práci to dá :l         Fakt mi nevadí, že bulvy jak bambulky mám, ani ksicht není žádnej ideál –        l: hlavně že puch pod Bossem já umně skrývám – aby řidič mne v šalinu vzal !   :l

 

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

obr. :  VAŠE LIGA

 

25. 2. 2019                                                        BUDÍÍČÉÉÉÉÉÉK !!                19 km           1:51

Dostávám dnes nápad dobrý? Ponocovat po noční? Neb nebe je vcelku modrý a čekám chvíle emoční. Místo ticha skřeky ptačí – ale již ne jenom stračí. Co to značí? Asi právě ve svěračích nová vejce letce tlačí. Jaro sahá po budíku, jen jen čudlík zamáčknout. Zima v tomto okamžiku vrhá ručník v ringu kout – a já? Hodlám v trenclích, triku, rozžhavený formu kout…poněkud to nevyšlo, ale mně to nepřišlo – ke štěstí mi totiž stačí, když Vítězný únor kráčí k nebi, jež se nemračí…budík drnčí – pro zimu mat, příroda vstává – a já jdu spát.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

 

26. 2. 2014                                                    PO DLOUHÝ DOBĚ                         6 km         1:03

anežka česká

 

Jsem příliš starý na to, abych věřil na zázraky, křivou hnátou se nedostanu nad oblaky…a taky nerad, když si někdo přihazuje – však přesto věřím, že něco v luftě tu je. Přítomně vidím – asi těžko projdu uchem jehly a lesem belhám jen tak, aby mě šneci nepředběhli – ale kdyby někdo z Vás se na anděla ptal – tak mám jizvy různě, a on při mně stál.

 

 

26. 2. 2019                                                 MEZI ŠESTI OČIMA                       13 km           1:17

Áňa

Holka quattrooká, neseď doma, ráno ťuká, holka quattrooká, neseď doma jen. 

Se mnou v hvozdy snadno vkročíš, zde čučím furt jen v tvé oči – holka quattrooká, poběžíme ven.

Se mnou jen párkrát do roka můžeš mrkati na cvoka, jen párkrát do roka lze mu říci: “Shit!”

Jasným lesem Šleha točí, plká s dívkou v šesti očích…

…a přidává dobrou radu: “Poběž vedle nebo vzadu – jestli vpředu – v každém pádu budu harašit!“

 

 

28. 2. 2019                                                                     VÝKLUS                      12 km         1:11

zapálená lýtkaProč bych v zimě škubal rekordy, když je za mne trhá příroda…dvacet stupňů hřeje do mordy – únor jaru dnes se zaprodal. Proč bych v zimě tempo hrotil, když si rád jen vyklusám. Jen v triku – a stejně jsem se zpotil – nejsem tu totiž vůbec sám…zimním teplem postižen, byl jsem v ME TOO přistižen – zíraje (udělena výtka) – jak v uvítanou do očí mi nahá planou…zapálená lýtka mánesovských žen.

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s