Jak se běhá v cizině – volume 3

2016

20160705_132728 (2).jpg

MAĎARSKO

4. 7. 2016                                                          NA UHERSKÉ STRANĚ                           13 km

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Na břehu řeky Rába, v Železné župě vašské – po ránu kuňká žába a běží hovado pražské. Za zády lázně Sarvár, z boku pár bahnitých tůní – tu komáří líhne se larva a hovado zoufale funí. Ještěže chládeček ranní dá možnost hovadu běžet – on horku se zoufale brání – naštěstí za chvíli bude jen ležet.

5. 7. 2016                                               MAĎARSKÉ SETKÁNÍ DRUHŮ                         11km

Jelene jelene, oči máš zelené, vidím tě na dovolené – příšerně zblízka! Snad tvoje paroží šrámy mé nezmnoží, jen blízké setkání získám. Když hlučné slonbidlo poruší pravidlo a v čardáši trávou se vznáší – i jeleni uherští začnou být přátelští, nevědouc, že mají být plaší.

7. 7. 2016                                                                        V NÁSLEDCÍCH                          14 km

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Příčina? Velmi hutná polopenze. Následek? Do mých střev se vtírá tenze! Příčina?Badaczony muškátek. Následek? Na čele mám mokrý šátek (značný počet zátek). Příčiny jsou zcela jasné, následky si žeru sám – chuť trénovat zvolna hasne, v Uhrách mlsám, nedusám.

 

ŘECKO

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

4. 9. 2016                                                                      PRŮZKUM KOPCŮ                      11 km

Prozkoumat a kufrovat, to je oč tu běží, napoprvé nezabloudíš v cizí zemi stěží. Prozatím za kuropění zkoumám blízké kopce – radši potkat vilné skopce, nežli bloudit v mrtvé sopce. Však zkropen živou vodou mořskou dostávám se do ráže. Říkám si, slintaje svahem od pláže a zaplaven vlnou kuráže: „Zdali zítra sopouch strmý Šleha zdolat dokáže? Přece tě respekt nesváže? Ledaže???“

5. 9. 2016                                                             NA DOMNĚLOU SOPKU                    17 km

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Nebyla to sopka žádná, byl to jenom kopec prudký. Cesta k hleznům krutě zrádná – viklají v ní šutrů hrudky. Bimbot zvonců, mekot kozí, chrastění mých ztuhlých kostí – řeckým ránem infarkt hrozí, jsem oběť své troufalosti? Stát zplavený na vrcholku, kochat oko svítáním…ač uvařen v krutém horku, dojetí se nebráním.

7. 9. 2016                                                        JEDNO HORSKÉ KOLEČKO                   19 km

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Běžím řeckou stezkou kozí do kopce, kde sídlí bozi. Na oči se krása lepí, nevidí ji jenom slepý. V serpentinách strmých svahů hledám trochu schůdnou dráhu – když svah přidá úhlu více, horký vzduch mi trhá plíce. Po okruhu v krásné trase říkám s chotí jednohlase – (oba jiné myslíce): „Ty(já) máš(m) fakt o kolečko více!“

9. 9. 2016                                              NA PLOTNĚ A POD ŽEHLIČKOU                    20 km

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

30 st. Celsia. Kuropění…kokrhání…běh…štěkot…jekot…sprint…mekot, bekot…funění…bzukot………………35 st. celsia…tetelení…žár…sípot…šustot…sykot…jekot…sprint?……………….40 st. Celsia…vodopád…orosená Plzeň…halucinace…tavení…podrážek…halucinace….dveře….hlas : „Šleho, ty magore!“ …ááááááááá…sprcha!

10. 9. 2016                                                           DO NITRA OSTROVA                       20 km

Stoupám. Zatím žádná dramata. Hladím ovce. Nebojí se. Koukají jak ouce. Důvěřují pižmoňovitému příbuznému…stoupám. Jsou tu i jiná zvířata. Nehladím je. Bojí se. Utíkají. Nedůvěřují pižmoňovitému příbuznému…stoupám. Sám. Zemí Sokrata. Hladím se. Utírám horký pot. Nebojím se. Důvěřuji své pumpě, měchu a podvozku…už nestoupám. Pohlazení. Pižmoň je nahoře na hoře. Kochám se…panoramata!!!

12. 9. 2016                                                 NA KOPEC ZVANÝ LOUKA                      20 km

Jmenuje se Louka a vůbec nevím proč. Asi se z něj dobře kouká – tož na něj dnes vkroč. Řecký název znící česky, řecký kopec z dálky hezký…v nekonečném výšlapu na kótu se vydrápu. Místo žírných lánů trávy skála kotník otočí, místo pastvin jen pro krávy mám tu pastvu pro oči. Místo vůně vonných květů v chřípí jinou hmotu hnětu – jsou tu od koz bobků kvanta – jestli si je s plody spletu, jsem blb v kůži rekreanta.

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s