Občas se sluchátky, občas až u koncertu…

8. 7. 2019                                                     POZDĚ DO FACHY

Obíhám stage trávou a šípkem…ochranka žene mne pryč, má v ruce gumovou tyč! Prodlužkou zbit a zchvácen, ztuhlý a potupně vrácen přibíhám pozdě do práce. Pondělní výběh rozvrácen jakýmsi zrzavým týpkem…musím si pozměnit nástup do směny, minutáž výběhu doznala změny. Večer nám s kytarou přišel Ed zabrnkat – a já si můžu rozpis směn nabrnkat!

 

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

 

26. 10. 2013                                     HUDBA HLADÍ, HŘEJE A NADNÁŠÍ

Děkuji klukům co zovou se Buty za příjemně proběhlý minuty. Kryštofů bandě gratulace za dočasný snížení gravitace a Jarkovi děkuji převelice za velice úsporné nohavice…neb co jejich písně vždy obnáší? Pohladí, hřejí a nadnáší.

 

15. 12. 2016                                                          VYBITEJ

sluchátkaDvě pecky na drátech visí mi u uší – mp3 odešla do háje. Každý, kdo jde kolem, vytuší, že tady něco nehraje. Tři pecky krásné hudební mazlily olezlý bubínek – jenomže ticho pohřební po chvíli dolehlo na třmínek…marně na krabičku buším, marně do zmrzlých tlačítek dloubu, dnes místo muziky, tuším, bude znít pouze vrzání kloubů!

 

15. 8. 2013                                                        CHLUPATEJ BĚH

nohy.JPG

Je to chlupatý…mám tu něco pro duši a pro uši, poslouchám a vůbec mě to neruší. Běžím obut po suchu i po blátě – nohy chlupatý – a ve cvalu mý uši visí na drátě. Hudbáři jsou šitý přesně na míru – je to chlupatý – neberte mi moji malou manýru.

 

27. 5. 2015                                                           V MAGLAJZU

radioProtože je běžec občas lehce spavý, pro dnešek si říkám: „Lesotichu dost!“ Ladím boltci radio, kde běží čerstvé zprávy, vpustím v třmínek vlnění skrz spánkovou kost. Ztrácím zvuky venkovní, sloní dusot mizí, návštěvníci soukají do mozkovny monolog, má hlava je včelín – ač pryč je bzukot hmyzí – tady by se vyřádili neurolog a psycholog. Mikrofon si předává jak štafetový kolík politolog, meteorolog, ideolog, sociolog, ekolog a teolog. Honem domů – řve jich tolik, že mi hrozí patolog a nekrolog…LUP ! A ticho…nejprv ale otorinolaringolog.

 

19. 2. 2015                                                           VE SPOJENÍ

floydiTáto, přál bych si abys tu byl…vidím naši řeku, jak líně přináší vzpomínky, pod nohou chrastí mi kamínky a v zimním sportovním převleku přemýšlím o stovkách chvil, kdy bývá dobré mít tatínky. Odkládám sluchátka s Floydama – na hladině šífu kýl – kmitám nohama rukama a…Wish You Were Here…

 

9. 1. 2013                                                  S BUTAMI V UŠÍCH

ruka

Našel jsem místo: kde se dobře běhá, kde horké slunce do zadnice nepíchá, kam vítr snáší žmolky krásných vzpomínek…mám dvě nohy dlouhé a v palici žádný rmuty – zato fláky pouhopouhé od kapely Buty.

 

8. 12. 2016                                                 PODVEČER V OPEŘE

godČtvrtměsíc padá do levé sítnice, červánky s beránky snáší se v druhou. Je to jen jeden klus z tisíce, přesto je nádhernou vzpruhou. Zvuk kytar padá do ulit uší, za kšiltem mizí poslední stín – tenhle band vždy pohladí duši – tak tedy: „GOD SAVE THE QUEEN.“ Z mladé tmy směrem od Anglie…zní tóny Bohémské rapsódie.

 

30. 11. 2016                                             PŘES KULATEJ SVĚT

5 smyslů.JPG

V kulatý lebce slyšel jsem hudbu. Byla tak oblá až v očích rosila. Potajmu a tiše počal jsem pět. V kulatých očích viděl jsem červánky. Byly tak syté až zbarvily do lila – celej můj krásně kulatej Svět…v kulatý trase pět smyslů blažím, starty a cíle na různých místech – a když stojím zpocený před zápražím, zpívám si: „Svět je fajn – vím to fakt jistě!“

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s